UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суди поновлять розгляд ще трьох справ за позовами заводів Коломойського проти «Приватбанку»

Це може мати певний вплив на розгляд справи в США. 

Північний апеляційний господарський суд 10 та 11 грудня повернеться до розгляду призупинених справ за позовами пов'язаних з Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим Нікопольського та Запорізького заводів феросплавів проти «Приватбанку».

У цих справах, як і в аналогічних за позовами НЗФ, опоненти банку намагаються  довести начебто цільове використання багатомільйонних кредитів, які понад 10 років тому через схеми були виведені на кіпрські рахунки Коломойського та Боголюбова, а згодом у США.

Після націоналізації у 2016 році «Приватбанк» розпочав судовий процес із колишніми власниками у США. Банк вимагає відшкодування збитків у розмірі  понад 650 мільйонів доларів плюс відсотки.

Коли справу за позовом «Приватбанку» почав розглядати американський суд, НЗФ та інші заводи Коломойського, подали близько 200 майже однакових позовів в Україні, які згодом були об’єднані у 14 проваджень, з яких до цього моменту розглядалося лише два. Зараз суди поновлюють розгляд ще трьох справ.

Читайте також: У ВРУ заговорили про санкції проти Боголюбова та Коломойського, які платили податки в РФ 

Адвокати «Приватбанку» припускають, що НЗФ та інші заводи Коломойського намагаються пожвавити розгляд цих справ для того, щоб подати всі можливі рішення для свого захисту  у США та в інших юрисдикціях, де розглядаються справи про відмивання грошей.

Судове засідання відбудеться 10 грудня у Північному апеляційному господарському суді в Києві.

Про те, як Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов впевнено збільшують свої шанси уникнути відповідальності за ймовірно найбільше фінансове шахрайство в історії читайте вранці 10 грудня на ZN.UA у матеріалі Юлії Самаєвої «Як «справа Приватбанку» перетворюється на «справу Укрнафти», а Коломойський і Боголюбов – на жертв політичних переслідувань».

Нагадаємо, що 26 листопада Касаційний господарський суд Верховного Суду остаточно поставив крапку та підтвердив неможливість повернення державного «Приватбанку» його колишнім власникам. Розгляд цієї справи в судах різних інстанцій тривав майже пʼять років.