У ВРУ заговорили про санкції проти Боголюбова та Коломойського, які платили податки в РФ 

Поділитися
У ВРУ заговорили про санкції проти Боголюбова та Коломойського, які платили податки в РФ  © dpchas.com.ua

Після того, як в публічному доступі з’явилися дані про фінансування РФ компаніями олігарха та президента Єврейської громади Геннадія Боголюбова та його партнера Ігоря Коломойського, обидва мають підпадати під санкції Ради нацбезпеки та оборони України. РНБО повинна проаналізувати дані про сплату ними податків у Росії, а після запровадження санкцій, їхні активи має конфіскувати Агентство з розшуку та менеджменту активів. Про це заявив народний депутат, заступник голови тимчасової слідчої комісії з питань будівництва фортифікаційних споруд Михайло Цимбалюк, передає «Апостроф». 

«РНБО мало б проаналізувати всю цю інформацію, знайти підтвердження і однозначно ввести санкції. РНБО має відповідний аналітичний підрозділ, який аналізує все, що викривають ЗМІ. Загалом, зважаючи на великий обсяг роботи РНБО, я хочу вірити, що відсутність Боголюбова і Коломойського та їх компаній у санкціях до цього часу – це просто помилка і недопрацювання», – заявив Цимбалюк. 

Але зараз, додав депутат, коли всі факти вже оприлюднили, то не лише Рада нацбезпеки та оборони, а й правоохоронні органи мали б перевірити відповідну інформацію. Після чого за словами Цимбалюка, варто було ввести санкції та розв’язувати питання з майном Боголюбова та Коломойського через АРМА.

«Щоб їх підприємства були націоналізовані, щоб був призначений управитель до того часу, поки не буде рішення суду стосовно їх решти компаній. Це було б показово», – додав депутат.

За даними Федеральної податкової служби РФ, щонайменше дві компанії – «Южгазенерджі» та «Кейтерінг Юг» – розшукуваного Державним бюро розслідувань Боголюбова та арештованого Коломойського майже вісім років війни в Україні фінансували російський бюджет. Лише «Южгазенерджі» 2022 року сплатило РФ понад 400 мільйонів рублів податків. У компанії JKX Oil & Gas Limited, куди входили раніше обидві вищевказані компанії, зробили заяву, якою підтвердили роботу підконтрольних Боголюбову та Коломойському активів у Росії з 2014 по 2022 рік включно. Ще у березні 2021 року РНБО розглядала питання введення проти Коломойського та Боголюбова санкцій. Однак тоді в Раді нацбезпеки та обороні зазначали, що для запровадження проти них обмежень потрібно, аби відповідну пропозицію внесли Верховна Рада, президент, Кабмін, Нацбанк або Служба безпеки. 

За даними ДБР,  президент Дніпровської єврейської громади Геннадій Боголюбов втік з України влітку 2024 року. Він незаконно покинув країну з чужим паспортом, після чого Держбюро розслідувань оголосило його в розшук. Зараз слідству відомо, що Боголюбов може переховуватися у Відні і повертатися до України не збирається

Що стосується Ігоря Коломойського, то він перебуває в СІЗО. Зокрема, його обвинувачують у шахрайстві та легалізації 500 млн грн, а також їх незаконному  виведенні за кордон. Крім того, олігарха звинувачують у привласненні 9,2 млрд грн ПриватБанку, незаконному заволодінні 5,8 млрд грн у період з 2013 до 2014 року та організації замовного вбивства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі