Вищий антиокррупционный суд скасував рішення Національного антикорупційного бюро про закриття кримінального провадження про ймовірні зловживання членів Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг, передають "Українські новини".
У матеріалах судового провадження, на які посилається видання, сказано, що НАБУ закрило справу в липні цього року, так як не виявило в діях членів НКРЕКП складу злочину. Проте 18 жовтня ВАКС розглянув скаргу потерпілого і скасував рішення Бюро про закриття справи.
Потерпілий у суді заявив, що детектив НАБУ в постанові про закриття кримінального провадження не надав жодної правової оцінки обставинам справи.
У заяві про злочин, дані зя якою НАБУ внесло до ЄРДР, потерпілий поскаржився на затвердження членами НКРЕКП необґрунтованих тарифів.
Заявник стверджує, що члени Комісії нібито за попередньою змовою та з метою затвердження економічно необґрунтованих тарифів включили до формули розрахунку вартості газу неіснуючі обсяги його імпорту з-за кордону - 8 500 млн кубометрів, у той час як Кабмін постановою № 410-р затвердив прогнозний баланс розподілу газу в обсязі 3 373 млн кубометрів.
Тим часом НАБУ продовжує розслідування справи "Роттердам+", фігурантами якої є колишні члени НКРЕКП.
8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила підозру шести колишнім топ-посадовцям у "справі Роттердам+". Генеральному директорові "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому і гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.
19 липня детективи НАБУ приходили з обшуками до центрального офісу інвесткомпанії ICU в Києві. Обшук проводився в рамках розслідування "справи Роттердам+".
Солом'янський суд заарештував екс-членів НКРЕКП Володимира Євдокимова і Тараса Ревенка з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.
НКРЕКП почала застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, на підставі якої встановлюються тарифи промислових споживачів, навесні 2016 року. Порядок визначає ціну вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам + вартість доставки до України".
За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіси дійшли думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.
У той самий час НКРЕКП заявила, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.
За тією ж версією, другою половиною угоди стала купівля компанією ICU в інтересах Порошенка і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Макар Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, здорожчали на 60% і були успішно продані.
Докладніше читайте у статті Юлії Самаєвої ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".