UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд Лондона виніс чергове рішення у справі "Приватбанку" проти Коломойського і Боголюбова

Банку дозволили подати апеляційну скаргу на рішення щодо юрисдикції.

Сьогодні, 4 грудня, у Високому Суді Лондона було винесено офіційне рішення у справі за позовом "Приватбанку" до його екс-власників Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Суддя надав дозвіл банку на оскарження рішення суду першої інстанції відносно питання юрисдикції. Про це повідомляє прес-служба банку на офіційному сайті.

"Сьогодні суддя Фанкорт виніс офіційно своє рішення у Високому Суді Лондона. Під час слухання, що відбулося 23 листопада 2018 в Лондоні, цей суддя надав дозвіл Банку на оскарження рішення суду першої інстанції з питання юрисдикції. Банк подасть апеляційну скаргу найближчим часом", - йдеться в повідомленні.

Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників банку - Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, – а також шести компаній, які підконтрольні їм, на суму $ 2,6 млрд залишається в силі. Відповідачам і надалі заборонено, крім іншого, відчужувати свої активи без згоди банку або дозволу англійського суду.

"Сьогоднішнє рішення фіксує висновки судді про те, що "у банку немає ніяких труднощів з доказом факту шахрайських дій для достатнього для судового розгляду справи... докази основним чином вказують на ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах... Існує дуже складна схема із залученням великої кількості кредитів та авансових платежів постачальникам... Саме штучна складність цієї схеми вказує на такі шахрайські дії" (Судове рішення, пункти 25-26)", - коментують рішення суду в банку.

У рішенні зазначається, що: "Для цілей цих клопотань, всі відповідачі не заперечують, що банк має достатню для судового розгляду справа, і шахрайськими діями банку було завдано збитків у розмірі $ 248 млн... Звичайно ж для першого і другого відповідача (Коломойського і Боголюбова) невигідно визнавати наявність достатньої для судового розгляду справи про масштабні шахрайських діях проти них і при цьому намагатися запобігти розгляд цієї справи судом". У банку вважають, що фактично, суддя вирішив, що банк має достатню для судового розгляду справи у розмірі на суму понад півмільярда доларів США.

Банк заявляє, що такі шахрайські дії завдали шкоди у розмірі $ 1,9 млрд плюс відсотки (нараховуються в розмірі близько $ 500 000 в день), і залишається впевненим, що в кінцевому підсумку, йому вдасться привести свої позовні вимоги до розгляду в суді Лондона. Сьогодні ціна позову банку (включаючи відсотки) становить приблизно $3 млрд.

У грудні 2017 року вже державного "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк"був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 роківдо націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, в кіпрському судедело "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судову тяганину "Приватбанку" читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.