UA / RU
Підтримати ZN.ua

S&P напророкувало Україні короткострокові негативні наслідки через реакцію Росії на асоціацію

Дії Росії у відповідь на асоціацію України з ЄС, на думку аналітиків агентства, швидше за все, будуть полягати у введенні обмежень на торгівлю подібно до тих, які було встановлено у серпні 2013 року.

Підписання угоди про асоціацію України і ЄС здійснить позитивний вплив на показники торгівлі України у довгостроковому плані, проте негативні наслідки можуть виникнути у коротко- і середньостроковій перспективі, пов'язані здебільшого з реакцією Росії, вважає міжнародне рейтингове агентство Standard&Рoor's.

"Дії Росії, швидше за все, будуть полягати у введенні обмежень на торгівлю з Україною подібно до тих, які було встановлено в серпні 2013 року. У результаті обсяг експорту до Росії, швидше за все, скоротиться", - йдеться у звіті агентства у п'ятницю, 1 листопада,

S&P нагадує, що у 2012 році на частку Росії припадало 26% українського експорту сировини і 39% експорту послуг.

- Moody's приєдналося до "страшилок" про негативні наслідки для України від асоціації з ЄС

У той же час агентство зазначає, що зберігається невизначеність щодо підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року, оскільки переговори про статус ув'язненої колишньої прем'єр-міністра Юлії Тимошенко тривають.

У звіті також йдеться, що згідно з базовим сценарієм S&P не очікує, що Україна буде проводити масштабні реформи, що робить укладення угоди про програму зовнішнього фінансування з боку міжнародних фінансових організацій малоймовірним.

"Така програма, швидше за все, передбачала поєднання реформ, включаючи комбінацію: консолідації бюджету, проведення ринкової реформи внутрішнього газового ринку, прискореного врегулювання проблемних кредитів у фінансовому секторі і підвищення гнучкості валютного курсу", - пояснює S&P.

На його думку, можливості консолідації бюджету країни обмежено. За оцінкою агентства, зміна боргу розширеного уряду в 2013-2016 роках складе у середньому трохи більше 6% ВВП, у результаті чистий борг розширеного уряду збільшиться з 34% ВВП у 2013 році до 40% у 2014 році. При цьому частка боргу у ВВП збільшиться на кілька відсоткових пунктів понад дефіцит бюджету за рахунок девальвації гривні. Близько 52% всього обсягу боргу номіновано в іноземній валюті, хоча значна частина цих валютних зобов'язань складається з кредитів, виданих на пільгових умовах, уточнює S&P. Агентство додає, що його оцінка обсягу державного боргу у 2013 році включає фінансові казначейські векселі.

"Ми очікуємо, що державний борг у національній валюті і дефіцит бюджету розширеного уряду будуть і надалі фінансуватися, здебільшого, за рахунок коштів НБУ і контрольованих державою банків", - йдеться у звіті. Станом на серпень 2013 році НБУ володів 60% боргу у національній валюті, інші українські банки - 32%, що становить близько 8% активів комерційних банків, зазначає S&P. !zn

Читайте також:

S&P оприлюднило страхітливий прогноз падіння гривні до 9,5 грн/$ у 2014 році

Standard&Poor's знизило рейтинг України

Відновлення співпраці з МВФ зніме тему дефолту України з порядку денного, - експерти

Екс-віце-прем'єр РФ розповів про причини "страшилок" Кремля щодо асоціації України з ЄС