Рішення вітчизняних судів, які можуть скасувати націоналізацію Приватбанку, вигідні не тільки екс-власникам даного банку Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, а також президенту Петру Порошенку. Про це на конференції Concorde Capital заявив радник обраного президента Володимира Зеленського Олександр Данилюк, пише liga.net.
"На жаль, так збіглося: інтереси Коломойського зрозумілі, але ці рішення збігаються з інтересами Порошенко - він може отримати потужний базис для критики нового президента і його команди", - сказав він.
За його словами, рішення судів по Приватбанку свідчать про те, що новій владі потрібно почати свої реформи із змін у судовій системі.
"Весь цей час нас намагалися запевнити, що ці зміни є, але це не так. Висновок один - перше, що потрібно зробити - це судова реформа. Її потрібно робити швидко і не боятися", - зазначив Данилюк.
В інтерв'ю Reuters Коломойський сказав, що готовий піти на переговори з урядом щодо подальшої долі Приватбанку. При цьому він не уточнив, яку мету переслідує - отримати компенсацію або відновити контроль над банком.
Рейтингове агентство Moody's минулого місяця заявило, що скасування рішення завдасть удару по кредитному рейтингу України.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.