Верховна Рада прийняла в цілому закон про протидію легалізації (відмиванню) доходів, які одержані злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення (законопроект №2179). Документ з техніко-юридичними поправок у другому читанні підтримали 246 народних депутатів при необхідних 226 голосів.
Загалом до другого читання було подано понад 1300 поправок, з яких 500 схвалено було.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроект передбачає введення загальноприйнятої термінології у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинних шляхом, застосування ризик-орієнтованого підходу суб'єктами первинного фінансового моніторингу при перевірці своїх клієнтів.
Також документ передбачає збільшення граничної суми і скорочення кількості ознак для обов'язкового звіту про фінансові операції, щодо яких банки, страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди, біржі, платіжні організації і фінансові установи зобов'язані повідомляти Держфінмоніторинг. Зокрема, залишається обов'язок повідомляти про операції на суму понад 400 тис. грн замість нинішніх 150 тис. грн.
Ставиться обов'язок для платіжних систем супроводжувати переклади інформацією про платника і одержувача переказу, забезпечувати повну інформацію про платника і одержувача, встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляції з грошима, отриманими злочинним шляхом, зазначено в пояснювальній записці.
Раніше Державна служба фінансового моніторингу України підвела підсумки роботи за 2018 рік, у відповідності з якими підготовлено 934 матеріали. У цих матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів та іншими злочинами становить 347,4 млрд гривень.