UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Приватбанк" чекає на рішення Апеляційного суду Лондона в першому півріччі

Банк не згоден з рішенням, що у суду Англії неправильна юрисдикція щодо банку.

У "Приватбанку" чекають рішення Апеляційного суду Лондона по апеляції на рішення першої інстанції про невідповідність його юрисдикції позову фінустанови до екс-власників протягом першого півріччя поточного року. Про це заявив голова правління банку Петро Крумханзл.

"Лондонський суд ухвалив рішення, що суд Англії є неправильною юрисдикцією для цього спору. Ми з цим не згодні і подали апеляцію. Рішення по апеляції повинно бути прийнято протягом першого півріччя 2019 року", - сказав він під час брифінгу.

Раніше, 4 грудня, у Високому суді Лондона було винесено офіційне рішення у справі за позовом "Приватбанку" до його екс-власників. Суддя дозволив банку оскаржити рішення суду першої інстанції в питанні юрисдикції. Суд визнав, що банк став жертвою масштабних шахрайських дій, але прийшов до висновку, що не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його колишніх акціонерів.

"Приватбанк" подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона про невідповідність його юрисдикції позову держбанку до колишнім власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову і шести пов'язаних з ними компаній.

У грудні 2017 року вже державний "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які їм ймовірно належать або перебувають під їхнім контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, у кіпрському суді справа "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судові справи банку читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".