ЗАТ "Інтеравтоматика", акціями якої володіє німецька Siemens, була найнята для установки в анексованому Росією Криму раніше доставлених електротурбін, повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.
Санкції ЄС забороняють європейським виробниками постачати в Крим енергетичні технології. Раніше у п'ятницю, 7 липня, представники Siemens заперечували будь-яку інформацію про постачання турбін в Крим.
Однак, згідно офіційному сайту "Інтеравтоматики", компанія пропонує своїм клієнтам системи, "засновані на використанні технології Siemens, або у відповідності з ліцензією Siemens".
У коментарі агентству представник німецької компанії заявив про прихильність виробника політиці санкцій та розслідуванні участі "Інтеравтоматики" у "кримській справі".
"Siemens дотримується своєї попередньої позиції про те, що не будуть надавати свої послуги в Криму. Ми розслідуємо участь "Інтеравтоматики" у запуску турбін та інших послуг, і, якщо це буде доведено, ми зробимо всі необхідні і доступні кроки, щоб припинити будь-яку діяльність якомога швидше", - повідомили там.
Російська компанія ВАТ "ВО "Технопромекспорт", що займається будівництвом електростанцій в Криму, відмовилася від коментарів. Сама "Інтеравтоматика" також не відповіла на питання агентства.
Нагадаємо, що німецький концерн Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.
У середу, 5 липня, агентство Reuters повідомило, що електротурбін компанії Siemens потрапили на анексований український півострів, незважаючи на санкції.
Як писав у своїй статті для DT.UA Ігор Маскалевич, Кремль штучно банкротить "Технопромекспорт", щоб через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати дані турбіни для спорудження ТЕС у Криму. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, який продає РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.
За словами Маскалевича, ініціативі російської сторони підіграють у Siemens. Концерн не хоче втрачати перспективний російський ринок, але не хоче стикатися з наслідками порушення санкцій.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша".