UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нуланд анонсувала переговори Києва і Москви щодо списання українського боргу

Україна має намір запропонувати Москві ті ж умови списання боргу, що мали місце в попередніх домовленостях з приватними кредиторами.

Міністерство фінансів України планує провести переговори з Росією про списання 3 мільярдів доларів боргу по державних облігаціях, термін погашення яких закінчується в кінці року, заявила помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд, передає Reuters.

"Як я розумію, український уряд звертається до Росії з пропозицією провести переговори в найближчі дні на полях щорічних зборів МВФ і Світового банку в Лімі (Перу)", - повідомила Нуланд.

Вона повідомила, що Київ хоче запропонувати Москві ті ж умови списання боргу, що мали місце в попередніх домовленостях України з приватними кредиторами.

"Якщо Росія не погодиться на ці умови, ми будемо працювати з Україною над іншими варіантами", - підкреслила Нуланд.

Як підкреслювала глава Мінфіну Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-який кредитор). Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій (як боргу однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

При цьому основний кредитор України, МВФ, не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити більше 15 мільярдів доларів за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - 5,2 мільярдів доларів.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак вже кілька Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.