UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина планує обмежити імпорт російського СПГ — Bloomberg

Компаніям радять «за можливості» відмовитись від скрапленого газу з РФ.

Уряд Німеччини хоче обмежити імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ), щоб зменшити енергетичну залежність. Про це йдеться в урядовому документі ФРН, на який посилається Bloomberg.

Згідно з документом, у майбутньому компанії будуть зобов'язані інформувати спеціальну комісію про походження закупівель природного газу, якщо їх обсяг перевищує п'ять терават-годин. 

«Федеральний уряд не підтримує закупівлю російського СПГ. Уряд повідомив компанії, що вживатиме відповідних заходів для по можливості виключення закупівель російського СПГ», — прокоментував цю інформацію заступник міністра енергетики Патрік Грайхен

Речник Міністерства економіки відмовився коментувати документ і конкретні заходи, яких вживає уряд.

Читайте також: Експерти побоюються, що газова криза може повторитися взимку 2023 року – Bloomberg

Після вторгнення Росії в Україну потоки трубопроводного газу з Росії до Європи впали до історичного мінімуму. Щоб компенсувати дефіцит, поставки СПГ з усього світу зросли. Постачання здійснюється  і з Росії, оскільки СПГ не підпадає під санкції ЄС. Лише Велика Британія та кілька невеликих держав офіційно заборонили імпорт цього виду палива з Росії, при цьому більшість з цих вантажів перенаправляються в інші порти. 

За даними німецької лобістської групи Zukunft Gas, такі країни, як Франція, Бельгія, Нідерланди та Іспанія, все ще приймають поставки російського СПГ, який зараз становить близько 6% імпорту газу на континент.

Як повідомлялось, на початку 2023 року газовий термінал у ФРН прийняв першу партію скрапленого природного газу зі США.

Раніше Німеччина вже прийняла танкер з цим пальним із Іспанії, а також підписала довгостроковий контракт на постачання газу з Катаром.

В листопаді минулого року FT писало, що Європа імпортує рекордні обсяги російського скрапленого природного газу: за 10 місяців минулого року імпорт зріс більш, ніж на 40 відсотків порівняно з аналогічним періодом 2021 року.