Фізичні та юридичні особи мають ретельніше підходити до вибору фінустанов при розміщенні власних коштів – вивчати їх позиції на ринку, структуру власності, фінансові показники.
Таку думку висловив директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олексій Ткаченко під час круглого столу «Реформа системи гарантування вкладів: чого очікувати ринку та вкладникам», який 03 квітня провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».
За словами Ткаченка, за якість свого рішення відповідальність несуть, передусім, самі ж вкладники.
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова наголосила, що попри відсутність в законі «Про систему гарантування вкладів фізосіб» норми про гарантійну суму по депозитам у 150 тис грн, цей статус-кво зберігатиметься надалі і саме стільки коштів Фонд відшкодовуватиме вкладникам збанкрутілих банків.
Керівник ФГВФО також зауважила, що новий закон значно скоротив терміни початку виплат вкладникам після прийняття рішення про ліквідацію банку (з 2 місяців до 7 днів). При цьому вже не буде мораторію на виплату депозитів, термін яких закінчився (у разі нестачі в банку коштів на повернення вкладів, це можна буде зробити за рахунок позики ФГВФО). !zn
Читайте также:
НБУ: Государство не должно спасать проблемные банки за свой счет
Банкиры: Перераспределение функций между НБУ и Фондом гарантирования вкладов ничего не даст