У четвер, 23 липня, повідомляється, що загальний фонд місцевих бюджетів січні-червні 2020 року збільшився на 2,1%.
Фактично фонд зміцнився на 2,7 млрд грн, порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до 131,5 млрд грн, цитує повідомлення Міністерства фінансів "Інтерфакс-Україна".
"За січень-червень поточного року до загального фонду місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) надійшло 131,5 млрд гривень", - зазначено на відомчому сайті.
При цьому надходження від плати на землю скоротилися за вказаний період на 14,5% і склали 13,3 млрд грн.
"Це пов'язано з тимчасовим звільненням від сплати даного податку до місцевих бюджетів", - пояснили в міністерстві.
Надходження податку на доходи фізосіб (ПДФО) в першому півріччі цього року порівняно з січнем-червнем минулого року зросли на 5% - до 81 млрд грн.
Зросли надходження від податку на нерухомість: у січні-червні цього року цей податок приніс до місцевих бюджетів 2,3 млрд грн, що на 7,7% більше порівняно з першим півріччям 2019.
Зростання надходження від єдиного податку за вказаний період склав 9,6%, а в цілому надходження від нього склали 17,7 млрд грн.
"Також, станом на 1 липня 2020 року, уряд забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів органам місцевого самоврядування в обсязі 85 млрд грн, що становить 100% взятих бюджетних зобов'язань", - йдеться в повідомленні.
Найбільша частка трансфертів припадає на освітню субвенцію - 46,7 млрд грн, медичну - 14,6 млрд грн, базова дотація - 6,6 млрд грн.
Раніше повідомлялося, що останнім часом з політичного табору "слуг народу" з новою силою зазвучали анонси про проведення податкової амністії, аж до внесення президентом України відповідного законопроекту до Верховної Ради. Подробиці в матеріалі В'ячеслава Черкашина "Чому податкова амністія не може "злетіти".
Також ZN.UA писало, що підтримуючи принцип невтручання органів виконавчої влади у поточну діяльність органів місцевого самоврядування, затвердження ними внутрішньої структури, місцевих бюджетів, стратегій розвитку, представникам окремих органів місцевого самоврядування треба також утримуватися від нелогічного бажання диктувати виконавчої влади, як їй організувати діяльність своїх територіальних органів і в межах яких районів, вважає заступник міністра розвитку громад і територій України В'ячеслав Негода.