UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ закликає країни єврозони до створення фонду "на чорний день"

Не виключено, що ідея створення центрального бюджетного відомства зіткнеться з опором Німеччини і низки інших європейських країн, які не бажають прив'язувати свої баланси до балансів більш слабких периферійних держав єврозони.

Країнам єврозони потрібно створити центральне бюджетне відомство, вважають у Міжнародному валютному фонді.

Як пише газета The Wall Street Journal, створення такого відомства, на думку експертів МВФ, допоможе єврозоні в майбутньому справлятися з економічними кризами, що зачіпають лише окремі частини регіону.

Але не виключено, що ця ідея зіткнеться з опором Німеччини і низки інших європейських країн, які не бажають прив'язувати свої баланси до балансів більш слабких периферійних держав єврозони. Аналогічні пропозиції, висловлені в минулому році представниками Євросоюзу, викликали різко негативну реакцію найбільш кредитоспроможних країн валютного блоку.

Однак у МВФ зазначають, що створення центрального бюджетного відомства не повинно означати, що сильні країни будуть платити за борги слабких у випадку кризи в майбутньому.

"Поділ бюджетних ризиків означає, що країни, де циклічні умови кращі в даний момент, надають підтримку тим, хто зіткнувся з труднощами. Це не означає, що одна і та сама країна завжди надає допомогу або отримує її", - говорять експерти МВФ.

МВФ пропонує державам єврозони, зокрема, створити фонд "на чорний день", з якого могли б виділятися кошти на допомогу країнам, що зіткнулися з економічними проблемами. За оцінками МВФ, щорічні відрахування в такий фонд, еквівалентні 1,5-2,5% ВВП єврозони, які були б достатніми для забезпечення такої ж підтримки, яку уряд Німеччини надає своїм регіонам.

Інший варіант, запропонований МВФ, - створення спільного фонду страхування на випадок безробіття, з якого виплачувалися б допомоги з безробіття у державах, що зіткнулися з економічним спадом та зростанням безробіття.

"Створення повністю загального бюджету на рівні єврозони допомогло б розділити ризики, як за рахунок зменшення вкладу проблемної країни в єдиний бюджет, так і за рахунок витрат", - відзначають в МВФ.

Як відзначають експерти фонду, ці рекомендації могло б бути застосовано в разі майбутної кризи. При цьому вони закликають єврозону негайно створити централізований фонд, кошти якого направляли б на вирішення проблем європейських банків.

Цей фонд міг би використовуватися для надання тимчасової допомоги проблемному банку перш, ніж буде запущено єдиний механізм роботи з проблемними банками, відзначають у МВФ.

Євросоюз має свій власний бюджет, проте він дуже незначний і працює відповідно до особливих правил, які не дозволяють використовувати його для підтримки окремих країн у разі кризи. !zn

Читайте також:

Президент Польщі запропонував створити промисловий союз ЄС

"Велика двадцятка" готується до кінця епохи "дешевих грошей"

Розвиток економіки до 2018 р. будуть визначати ріст ставок, уповільнення Китаю і ризики Єврозони