У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запустили передачу в управління Фонду державного майна України 339 держпідприємств на приватизацію, повідомив перший заступник міністра економіки Павло Кухта.
"Сьогодні запустили передачу з Мінекономіки в управління Фонду держмайна України 339 держпідприємств на приватизацію, виконуючи доручення Президента України щодо передачі 500 об'єктів до кінця 2019 року", - написав він у Facebook.
За словами заступника міністра, більшість підприємств, переданих на приватизацію - неефективні, жодної виробничої діяльності не здійснюють, але мають на балансі нерухоме держмайно.
Кухта підкреслив, що Мінекономіки - перше міністерство, яке почало масову передачу в ФДМУ непрофільних об'єктів.
Згідно з п'ятирічною програмою Кабміну, уряд Олексія Гончарука планує приватизувати кілька сотень і ліквідувати кілька тися чдержавних підприємств, які вважає неефективними. Проєкт держбюджету-2020 передбачає 6 млрд грн доходів від "великої" приватизації і стільки ж від "малої".
Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.
До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.
Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в матеріалі Юлії Самаевой "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".