UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мільярдер Воррен Баффетт придбав грецький острів за 15 мільйонів євро – Newsweek

На фоні глибокої економічної кризи Афіни почали продавати свої безлюдні острови у Егейському морі.

Американський мільярдер і один з найбільших багатіїв світу Воррен Баффетт придбав безлюдний острів у 3 за 15 мільйонів євро.

Про це повідомляє Newsweek з посиланням на італійську компанію Proto Enterprises, яка провела продаж. Острів розташований в Саронічній затоці неподалік від Пірейського порту. До Афін мільярдеру доведеться добиратися на катері за 45 хвилин. Острів має площу 1,2 квадратних кілометри і він абсолютно безлюдний. Жодної споруди на ньому немає. Тому мільярдер планує почати на ньому будівництво.

Видання пише, що через фінансову кризу острови Греції значно дешевші, ніж будь-де інде. А ослаблення курсу євро у відношенні до долара і фунта стерлінгів робить грецьку нерухомість привабливою для західних багатіїв.

Безлюдна земля посеред моря коштує в середньому 2 мільйони доларів. За даними сайту Public Islands Online, на якому розміщена інформація про острови на продаж, це дешевше ніж люксовий будинок в американському місті Аспен.

Тим часом, Греція починає роздавати борги кредиторам. Згідно з джерелами в міністерстві фінансів країни, Греція погасила 4,2 мільярда євро Європейському центральному банку (ЄЦБ) уже в понеділок, 20 липня, щоб уникнути чергового дефолту.

Раніше парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за якою зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу. Прийняття реформ супроводжувалося заворушеннями на вулицях Афін і серйозними дискусіями серед уряду і парламенту Греції, внаслідок чого низка колишніх соратників Ціпраса пішли у відставку або були звільнені.

Також Reuters повідомляло, на які компроміси в кінцевому підсумку пішли в Греції і в ЄС заради угоди.

Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.

У той же час, це не завадило Ціпрасу напередодні заявити, що він був змушений прийняти угоду з ЄС, хоча особисто не вірить в неї.

На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.