UA / RU
Підтримати ZN.ua

Курс долара в обмінниках та на міжбанку: валюта продовжує дорожчати

Нацбанк спостерігає, але не поспішає реагувати.

Нацбанк на сьогодні, 25 січня, встановив курс долара на рівні 28,37 грн/$, що вище на 6 копійок від рівня попереднього дня. Євро при цьому подешевшало на 5 копійок – до 32,05 грн/€.

Ралі в обмінниках

В обмінних пунктах Києва гривня до долара подешевшала більш ніж на 30 копійок – долар можна купити в середньому за 28,75 грн/дол. Продати долар можна за курсом 28,54 грн/дол.

Євро можна купити по 32,57 грн за євро, продати - за 32,23 грн/євро.

Торги на міжбанку

Торги на міжбанківському валютному ринку сьогодні стартували з рівня 28,62-28,64 грн/$. Це на кілька копійок вище, ніж завершились торги у понеділок. Хоча під час торгів у понеділок курс долара вже досягав рівня 28,64-28,65 грн/$.

Станом на 14:30 котирування на міжбанку знаходяться в межах 28,650-28,670 грн/$.

Аналітики вважають, що сьогодні долар за підсумками дня також зросте. Як пише ubr.ua із посиланням на експертів, торги вівторка пройдуть у рамках 28,47-28,83 грн/$.

У цілому нині курсові коливання залежать він геополітичної ситуації. Інші чинники перестали впливати на валютний курс. Відповідно, якщо напруженість зменшиться, то гривня почне дорожчати.

До речі, учора Нацбанк не виходив на міжбанк. Однак, якщо долар почне зростати загрозливими темпами, то НБУ точно вийде на ринок та запропонує валюту для згладжування коливань. Той факт, що НБУ прийняв вичікувальну політику, також може стримувати гравців від спекуляцій.

Читайте також: Курс валют: гривня продовжує падіння, але очікується корекції тренду

Нагадаємо, що минулого тижня в НБУ зазначили, що дефіцит валюти на міжбанку змушує НБУ відмовитись від практики купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку через її дефіцит. «Національний банк надалі використовуватиме механізм валютних інтервенцій для згладжування надмірних коливань на ринку. Водночас ми вирішили утриматися від планових щоденних інтервенцій щодо купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку для поповнення резервів», – заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

Українська гривня у 2022 році перебуватиме на межі девальвації,  що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики України. Причини підтримки гривні, про які так мріють жителі країни, щоб не стати жертвою різкого зростання цін на базові продукти, зовнішня політика може їх переважити. Про це для ZN.UA пише  Олександр Болтян  у матеріалі  "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії" .