UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колишня дружина Боголюбова в черговий раз виграла суд у "Приватбанку"

Нацбанк готується оскаржити рішення в касаційному порядку.

Апеляційний суд Дніпропетровської області 13 квітня залишив в силі рішення суду першої інстанції про стягнення з "Приватбанку" 500 млн грн на користь колишньої дружини екс-співвласника "Приватбанку" Геннадія Боголюбова - Олени. Про це повідомляє FinClub з посиланням на дані Національного банку України (НБУ).

Першу перемогу Олена Боголюбова здобула 1 листопада 2017 року, коли Жовтневий районний суд Дніпропетровська частково задовольнив її позов до "Приватбанку": розірвав кілька депозитних договорів, укладених позивачем і відповідачем у 2014-2016 роках, і стягнув з "Приватбанку" на користь Боголюбовой $ 15,7 млн з €1,8 млн і 30,4 млн грн (сумарно - 500 млн грн).

13 квітня Апеляційний суд Дніпропетровської області відхилив скарги "Приватбанку" і НБУ на рішення суду першої інстанції.

Нацбанк має намір оскаржити рішення в касаційному порядку.

22 грудня 2016 року кошти Олени Боголюбовой, як пов'язаного з акціонерами особи, які були списані з рахунків у "Приватбанку". Екс-співвласник "Приватбанку" Геннадій Боголюбов повідомляв, що в ході націоналізації "Приватбанку" були списані (примусово конвертовані в акції банку), в т. ч. внески його колишньої дружини, з якою він розлучився 11 років тому.

В bail-in у "Приватбанку" потрапили кошти пов'язаних осіб та вклади інших інвесторів, у тому числі кошти держателів єврооблігацій, загальним обсягом 29,4 млрд грн.

Повідомлялося, що Високий суд Лондонана початку березня виніс рішення, що зобов'язує Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd - структури, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим – деталізувати операції з коштами "Приватбанку".

У грудні 2017 року вже державного "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк"був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 роківдо націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, в кіпрському судедело "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судову тяганину "Приватбанку" читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.