UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія виділила 50 млн євро грантів українським фермерам

Гранти будуть видавати протягом двох років.

Єврокомісія виділила EUR50 млн грантів для підтримки українських фермерів протягом двох років, повідомила заступник генерального директора Директорату з питань сусідства і розширення Єврокомісії Катаріна Матернова.

«Ми виділили EUR50 млн у вигляді грантів, які будемо видавати протягом двох років, для підтримки малих фермерів, щоб допомогти їм придбати землю», - сказала вона в ході форуму «Україна 30. Земля» в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Крім того, тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін закликала українську владу прийняти додаткові підзаконні акти, щоб забезпечити антикорупційні гарантії земельної реформи.

«Додаткові підзаконні акти необхідно прийняти, щоб забезпечити антикорупційні гарантії. У той час як ми швидко наближаємося до дня відкриття ринку сільськогосподарських земель, важливим є триваюче лідерство всіх учасників, включаючи міжнародне співтовариство», - сказала Квін.

Вона наголосила на необхідності прийняття законопроекту, що створює часткові гарантії позик для дрібних фермерів, що дозволить кожному українцю бути активним учасником реформи.

Читайте також: За час мораторію в Україні розкрали землі площею, як два півострови Крим – Зеленський

Як повідомлялося, в Україні ринок землі запрацює з 1 липня.

1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, який передбачає надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Ні. У тексті "Земельні очікування - 2021" Андрій Мартин пояснює, чому.

Чому команда Зеленського, пообіцявши підтримати фермерів, згорнула всі програми і заблокувала їх казначейські рахунки? Чия рука лізе в Госгеокадастр і відбирає землю у фермерів, а потім продає їм же втридорога? При чому тут прокуратура, і як вона «наглядає» за те, що відбувається на ось-ось откроющемся ринку? Хто рейдерів успішні фермерські кооперативи, і чому йому за це нічого не буде? Де візьмуть гроші ослаблені фінансово фермери, щоб з 1 липня купувати землю? Чи не потраплять вони в підсумку в боргову кабалу до чекав видобуток банкам? Чи є в прийнятих законах запобіжники, здатні не дати агромагнатам скупити землю через підконтрольних фізосіб, не чекаючи 2024-го року? Відповіді на ці та багато інших питань читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з президентом Асоціації фермерів і приватних землевласників України Миколою Стрижаком "Буенос чавес, панове!"