UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гривня дешевшає: як зміниться кредитна політика банків

Нацбанк стримуватиме валютні коливання, але це не на користь кредитуванню.

Нацбанк підтвердив своїми діями побоювання експертів щодо падіння курсу гривні та послабив офіційний курс гривні до долара на 21 копійку, встановивши його на 17 січня на рівні 27,95 гривні. Про це йдеться у даних регулятора.

Офіційний курс гривні до євро встановлено на рівні 31,99 грн. (на 14 січня – 31,78 гривні).

Експерти прогнозували, що незабаром курс нацвалюти може рушити до зони 28,2-28,3 грн за долар. Оскільки зріс попит на валюту з боку інвесторів та нерезидентів. Також серед факторів, що впливають на знецінення валюти, – очікування активації російських військ на кордоні з Україною.

Якщо цей валютний тренд затягнеться, це вплине на політику Нацбанку. Відповідно, відреагують і банки. Тобто, найімовірніше, це позначиться на кредитній політиці банків, а отже на українців чекає дефіцит кредитних коштів і високі відсотки за кредитами.

Коментар ZN.UA:

Загалом кредитування зростало минулого року нормальними темпами, а зростання кредитів у корпоративному та іпотечному сегменті взагалі було найвищим за останні десять років. Втім, навіть за наявності пільгових кредитних програм економіка все ще відчуває нестачу кредитних ресурсів, а цикл девальвації національної валюти може сповільнити кредитну активність у секторі. Здешевлення гривні може спровокувати новий виток інфляції, зі зростанням якої НБУ намагався впоратися весь минулий рік, відповідно НБУ продовжить підвищувати облікову ставку, а разом із нею зростатиме і вартість банківських позик.

Читайте також: У Монобанку з'явився конкурент: на український ринок виходить французький необанк

Українська гривня у 2022 році перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики. Причини підтримки гривні, про які так мріють жителі країни, щоб не стати жертвою різкого зростання цін на базові продукти харчування є, проте зовнішня політика може їх переважити. Про це на DT.UA пише Олександр Болтян у матеріалі "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії".

У Держбюджеті-2022 закладено рівень курсу гривні до долара – на рівні 28 грн. Проте, враховуючи фактори, які сьогодні впливають на курс валют, є ймовірність, що гривня девальвує вище за вказаний рівень. Так вважає Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA, з її коментарем можна ознайомитись у публікації "У держбюджеті закладено оптимістичний рівень курсу гривні до долара".