Екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарєва назвала рішення судів по Приватбанку на користь олігарха Ігоря Коломойського фіаско судової системи країни. Про це вона повідомила в коментарі Українським Новинам.
"Ви ж розумієте, що це повне фіаско всієї нашої судової системи. Це може закреслити все ті досягнення, які ми зробили за минулі п'ять років в країні", - сказала вона.
За її словами, персональна гарантія Коломойського по кредитах рефінансування Приватбанку, "була виписана в деталях, де кожна буква була перевірена за законом".
При цьому Гонтарева нагадала, що до пов'язаних осіб був прийняти в 2015 році закон, в якому визначені точні критерії пов'язаних осіб.
"А з приводу націоналізації, банк з дірою в $ 5,5 млрд - це просто нонсенс, про що неможливо говорити", - підсумувала екс-глава НБУ.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".
Також на користь Ігоря Коломойського суд прийняв рішення про скасування рішення Нацбанку в процесі націоналізації банку, яке визначало перелік пов'язаних з банком осіб.
Потім суд прийняв рішення про визнання недійсним договору про особисту поруку Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування, які були видані "Приватбанку" до націоналізації державою.
У НБУ також заявили про неможливості повернення "Приватбанку" колишнім власникам.
Посольства США і ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для ZN.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.