UA / RU
Підтримати ZN.ua

Десята редакція програми “Енергодім”: якість та вартість утеплення житла відтепер перевірятимуть судексперти

Зміни покликані захистити ОСББ, як замовника будівництва, від можливих завищень вартості робіт й матеріалів та інших порушень законодавства в сфері ціноутворення.

Фонд енергоефективності вніс чергові зміни до програми "Енергодім", відповідно до яких якість та вартість будівельних робіт з термомодернізації будинків відтепер перевірятимуть або державні експертні організації, або судексперти з відповідною спеціалізацією. Про це повідомляє Фонд енергоефективності.

"Десята редакція програми “Енергодім”. Акт приймання виконаних будівельних робіт (Акт КБ-2в) має бути перевірений експертною організацією державної форми власності або судовим експертом із кваліфікацію за видом експертної спеціальності “10.6 Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів”, - йдеться в повідомленні.

Тобто, перевірку документів на відповідність чинному законодавству в сфері ціноутворення здійснюватимуть незалежні фахівці - судово-технічні експерти або представники експертних організацій державної форми власності.

Читайте також: Дозволи для утеплення будинків вже не потрібні

Норма про перевірку актів прийому робіт вступає в дію 29 листопада, норма про експертизу проєктної документації - з 1 березня наступного року.

Як пояснюють в Фонді, ця норма була введена, щоб захистити ОСББ, як замовника будівництва, від можливих завищень вартості робіт й матеріалів та інших порушень законодавства в сфері ціноутворення.

Крім того, експертизу проєктної документації відтепер можуть здійснювати лише експертні організації державної форми власності. Ця зміна також покликана мінімізувати випадки необґрунтованого завищення цін на роботи та матеріали.

Згідно із затверженими змінами, заявка на затвердження проєктної документації (заявка №2) має бути подана упродовж 9 місяців від дати схвалення заявки ОСББ на участь в "Енергодомі". А із 1 березня заявку на продовження строку реалізації проєкту може подавати лише те ОСББ, яке розпочало роботи у своєму будинку.

Нагадаємо, в Україні наявна велика кількість об’єктів житлового фонду, граничний строк експлуатації яких закінчився або збігає. Загальна площа застарілого житлового фонду за даними Державної служби статистики (станом на 01 січня 2017 року) складав 4,33 млн кубометрів.

Наразі згідно зі статистичними даними, отриманими від органів місцевого самоврядування у 2019 році, на території України налічується 30380 багатоквартирних житлових будинків віднесених до застарілого житлового фонду, а саме:

Як писали в статті для DT.UA доктор наук з державного управління Василь Куйбіда і доктор економічних наук Всеволод Ніколаєв, капітальні ремонти повинні розглядатися як передумова, необхідна технічна складова термомодернізації, оскільки утеплювати потенційно аварійні будинки немає сенсу. Докладніше читайте в матеріалі Василя Куйбіди та Всеволода Ніколаєва "Утеплювати потенційно аварійні будинки немає сенсу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".