UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати схаменулися: зареєстровано дві постанови про скасування "закону Третьякової", яким помножили на нуль трудовий кодекс

Після того, як закон пройшов два читання та 19 липня був ухвалений в цілому, депутати раптом помітили знищення фундаментальних основ трудового законодавства. У цей же день депутати піднімали собі зарплату. 

У Верховній Раді зареєстрували два проекти постанов, якими пропонується скасувати рішення Верховної Ради України щодо ухвалення закону № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність». Указаний закон був прийнятий 19 липня та фактично помножив на нуль основні гарантії трудових прав українців.

Як пояснюють автори одного з проєктів постанови - 5371-П1, «ухвалений закон відверто спрямований на знищення фундаментальних основ трудового законодавства».

«Прийнятий закон порушує Конституцію України, норми ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці та відповідні Директиви ЄС, що є абсолютно неприпустимим для нашої країни, як кандидата у члени Євросоюзу», - зазначають автори постанови.

Подібна аргументація міститься і в другому проекті постанови про скасування закону.

Після того, як закон пройшов два читання та був ухвалений в цілому, депутати раптом помітили, що:

Нагадаємо, 19 липня Верховна Рада  ухвалила законопроєкт №5371 авторства очільниці Комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової та запровадила договірний режим трудових відносин для малого та середнього бізнесу. 

Фактично цим законом Рада дозволила бізнесменам самим встановлювати умови найму працівників. Як випливає з коментаря до закону голови партії "Слуга народу" Олена Шуляк, так званий "трудовий кодекс" депутати вважають пережитком, а регулювання відносин між роботодавцем та працівником - жорсткою зарегульованістю.

Цими змінами Верховна Рада фактично продовжила низку змін трудового законодаства, започаткованих раніше. 

Зокрема, 3 липня Верховна Рада внесла суттєві зміни до законодавства про трудові відносини, які зачепили відпустки, сумісництво, звільнення, обчислення стажу тощо.

Також, Рада обрізала права державних службовців. Тепер закон про державну службу більше не захищає трудові права держслужбовців. Пріоритет у регулюванні трудових відносин з держслужбовцями матиме інший закон.

Водночас, у цей же день 19 липня, коли депутати ухвалили "закон Третьякової" і потупцювали по трудових правах українців, вони ухвалили рішення про підвищення собі виплат та надбавок коштом міжнародної допомоги, яку отримає Україна від іноземних партнерів.