За останні 12 місяців Великобританія в очах міжнародних інвесторів стала більш похмурою через страх перед потенційними наслідками виходу з ЄС: можливого зростання цін на нерухомість і погіршення інфраструктури.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на щорічний звіт компанії Ernst&Young щодо привабливості. В ньому вказано, що 36% міжнародних компаній, які були опитані авторами дослідження, вважають Великобританію привабливою для прямих інвестицій впродовж найближчих трьох років. Враховуючи, що рік тому про таку позицію говорили 54% інвесторів, можна говорити про обвал інтересу.
Цифри Ernst&Young співзвучні з останніми песимістичними заявами бізнес-лідерів і динамікою на валютному ринку. Минулого тижня, коли кілька опитувань виявили, що прихильників збереження членства в ЄС переважає, курси фунта стерлінгів до долара США і євро підскочили. Але у п'ятницю фунт знову подешевшав, а коливання на ринку цінних паперів показали, наскільки інвестори нервують через можливий вихід Британії з Євросоюзу.
Видання нагадує, як цього тижня голови 15 основних міжнародних корпорацій, серед яких GE, Airbus, Cisco і Hitachi, попередили, що невизначеність перед референдумом "може вплинути на рішення міжнародного бізнесу щодо майбутніх інвестицій".
Видання Financial Times також писало про те, що російські олігархи можуть виграти від виходу Британії з ЄС. Видання пише, що деякі росіяни сподіваються на скасування санкцій проти Росії з боку Великобританії, якщо вона вийде зі складу ЄС. Також Лондон без ЄС може стати більш привабливим для росіян, які хочуть приховати крадені гроші.
Тим часом останні опитування свідчать, що більшість британців готові голосувати проти виходу з ЄС. Якщо враховувати всіх виборців, то супротивників виходу взагалі навіть на 20% більше. Тобто, з загальної кількості виборців 58% готові проголосувати за те, щоб Британія залишилася в ЄС, тоді як за вихід з Євросоюзу тільки 38%.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям. Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?