Азербайджан і Вірменія втомилися від втручання Росії у їхній конфлікт – The Economist

Поділитися
Азербайджан і Вірменія втомилися від втручання Росії у їхній конфлікт – The Economist Росія тримає "на гачку" Вірменію і Азербайджан за допомогою війни в Нагірному Карабасі. © warriors.wikia.com
Експерти переконані, щоб без російського втручання війна вже давно б скінчилася.

Дорога до Агдама, міста, яке влада Азербайджану зараз не контролює, різко обривається і перетворюється на лінію фронту. Солдати знервовано ходять вздовж насипів землі, які відділяють Азербайджан від Нагірного Карабаху – спірної території, на яку претендує також Вірменія з початку 90-х років. Війна між країнами коштувала життя 20 тисяч людей, а ще мільйонам довелося переїхати.

Більшість призовників на лінії фронту молодші, ніж сам конфлікт, і бачили вірмен лише через приціл кулемета. Війна довгий час лишалася замороженою, але у квітні вона спалахнула з новою сило. Про це пише The Economist, нагадуючи, що у відновлених боях загинули близько 200 людей з обох сторін. Однак "чотириденна війна", як її зараз називають в Азербайджані, дала психологічний ефект. Азербайджанці вийшли на вулиці Баку з національними прапорами, щоб відсвяткувати першу "перемогу" після серйозної поразки 20 років тому.

"Психологічно нові бої були як Сталінград. Вони довели, що ми можемо здобути перемоги", - сказав заступник ректора Університету ADA в Баку Фаріз Ісмаілзаде.

Багато кого в Азербайджані розлютило те, що армія країни припинила наступ, коли Росія втрутилася. Москва виступає посередником на переговорах і водночас стороною конфлікту. Війна між сусідніми країнами дозволяє Кремлю тримати їх "на гачку".

"Якби не Росія, ми, напевне, вже давно б завершили конфлікт", - сказав голова Atlas Political Research Centre Елкхан Шахіноглу.

Видання пише, що і Азербайджан, і Вірменія втомилися від Росії. Вірменський президент Серж Саргсян відхилив запрошення Москви на переговори з азербайджанським лідером Ільхамом Алієвим. Єреван невдоволений, що Росія не стала повністю на його бік у війні.

Однак Саргсян і Алієв зустрілися у Відні 17 травня, де були також міністри закордонних справ РФ, Франції і США, і домовилися продовжити конструктивний діалог наступного місяця.

Туреччина, Іран і Росія мають інтереси в Південному Кавказі. Але ніхто з них не хоче, щоб спалахнула повномасштабна війна. Втім, патріотична ейфорія в Азербайджані і Вірменії можуть вийти з-під контрою. Адже на Кавказі завжди сильні емоції відігравали важливу роль.

Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі почалось на початку квітня. Сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах по всій лінії фронту. В той же день прем'єр Вірменії заявив про нанесення силами країни істотних втрат азербайджанській стороні.

Раніше повідомлялося, що вірменська сторона визнає незалежність самопроголошеної Нагірно-Карабахської республіки, якщо бойові дії продовжаться і переростуть в повномасштабну війну.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі