Про це на сторінках The Guardian пише кореспондент Шон Вокер. Він нагадує, що британські активісти і політики, які закликають проголосувати за членство в ЄС, часто використовували російський фактор як аргумент, стверджуючи, що Москва тільки й чекає, коли поділ в Європі збільшиться.
Приміром, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гай Ферховстадт писав у своїй статті, що Володимир Путін "став єдиним лідером, який отримає вигоду від виходу Британії з ЄС".
В Москві мало що вказує на існування спроб вплинути на результат голосування. Але точно можна сказати, що в Росії чекають ослаблення ЄС після виходу Британії, сподіваючись, що тоді європейці будуть більш схильні до поступок.
Автор зауважує, що без Британії Європі було би складніше добитися єдності у підтримці України, яка постраждала від агресії Росії. Тому що Лондон став одним із найбільш жорсткіших і гучніших голосів у цій справі. І після виходу йому стане складніше знайти друзів, які підтримають його.
Також Кремль бачить переваги для внутрішньої політики Росії від виходу Британії з ЄС,
"Офіційна пропаганда намагається сказати російським громадянам, що вони живуть краще, ніж мешканці гнилої Європи, де існують проблеми з мігрантами, безпекою і всім іншим. Відмова Британії від членства стане новим аргументом, щоб заявити про занепад Європи", - пояснив російських аналітик Сергій Уткін.
В цей же час, російський бізнес не розуміє, що означає вихід Британії з ЄС. Як пояснив виконавчий директор EM Communications Том Блеквелл, який веде справи з російськими компаніями, зазвичай з активності його клієнтів можна легко зрозуміти, що їм віддали наказ в Кремлі якось діяти в Лондоні. Однак зараз ніяких дивних змін не простежується.
Оглядач припускає, що Москва намагається не втручатися і не проводити жодних агітацій розуміючи, що це мало б абсолютно протилежний результат. За словами Уткіна, російській стороні вигідніше тримати дистанцію, ніж спробувати вплинути на результат референдуму. На думку експерта, Кремль може спробувати вступити в гру після того, як британці проголосують за вихід з ЄС, запропонувавши Лондону "співпрацю" проти Європи.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.
Британія вже визначилася з датою референдуму – він відбудеться 23 червня. Раніше Лондон і Брюссель досягли угоди, яка повинна запобігти виходу Великобританії зі складу ЄС. Президент Ради ЄС Дональд Туск і британський прем'єр Девід Кемерон відзначили, що ці домовленості відповідають інтересам усіх сторін. Вони, зокрема, містять додаткові точкові винятки, незважаючи на те, що Великобританія й зараз має "особливий статус" в ЄС.
Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на DT.UA статті Чи залишить Британія Євросоюз?