UA / RU
Підтримати ZN.ua

Біржа США різко обвалилася слідом за слабкими показниками Китаю – Reuters

Всі три головні індекси скоротилися на 2%, щойно торги розпочалися.

Сьогодні фондова біржа на Волл Стріт різко обвалилася слідом за слабкими показниками Китаю, підкреслюючи страхи перед можливим сповільненням другої найбільшої економіки світу, яке може вплинути на зростання світової економіки.

Всі три головні індекси скоротилися на 2%, щойно торги розпочалися. Про це сьогодні повідомляє Reuters. Дані свідчать про те, що китайський виробничий сектор скорочується найшвидшими за останні три роки темпами. А сфера обслуговування, яка лишалася "світлим променем" для економіки країни, теж демонструє ознаки сповільнення. Офіційний індекс національної асоціації менеджерів із закупівель Китаю (PMI) впав до 49,7 у серпні, хоча ще в липні тримався на рівні 50. Це свідчить про погіршення торгівельної кон'юнктури.

"PMI був нижче 50. Це психологічно важливий рівень, який ставить в центр уваги той факт, що Китай став замовником. Враховуючи слабкі показники, ми очікуємо, що негативна тенденція, яка тривала кілька тижнів, триватиме і далі", - сказав старший трейдер з продажу ETX Capital Джо Рандл.

В цей же час, на тлі показників Китаю, зростання виробничого сектору США сповільнився до найнижчих темпів за останні два роки. Про це свідчить фінансовий звіт компанії Markit. Нервовість ринків посилила заява голови МВФ Крістін Лагард, яка оголосила, що зростання світової економіки тепер значно слабше, ніж йшлося в оцінках ще кілька місяців тому.

Сьогодні вранці промисловий індекс Dow Jones DJI впав на 344,01 позначок, або на 2,08%. S&P 500 SPX теж скоротився на 39,55 позначок, або на 2,01%, а Nasdaq IXIC втратив 85,37 позначок, або 1,79%.

Всі 10 головних секторів S&P за показниками енергетичного індексу SPNY упали на 2,93% і стали лідерами скорочення. Ціни на нафту через слабкі показники Китаю впали на більш ніж 4%, залишивши позаду стрімке зростання впродовж останніх чотирьох днів. Нафтові лідери Сhevron і Exxon втратили по 3%.

Волл Стріт закінчив торги у понеділок з найгіршими показниками з 2012 року. Очікується, що індекс Інституту менеджерів постачання США щодо виробничої активності скоротиться до 52,6 у серпні у порівнянні 52,7 у липні. Нагадаємо, що минулого місяця на біржах у США індекс Dow Jones встановив новий антирекорд.

А саме, індекс Dow Jones Industrial Average за чотири сесії втратив 1,682.29 пунктів. Це є найбільшим зниженням за чотири дні з найгіршою тижня фінансової кризи, коли індекс втратив 1,746.19 пункту з 6 по 9 жовтня 2008 року.

В цей же час, індекс Шанхайської біржі впав на 6,4%. При цьому центральний банк Китаю у вівторок вранці, 25 серпня ввів на міжбанківський ринок 150 млрд юанів (близько 23,4 млрд дол). Як і минулого тижня, дані фінансові вливання принесли мало користі.

Як раніше писало агентство Bloomberg, 400 найбагатших людей світу втратили в загальній сумі 182 млрд дол в результаті обвалу на біржах через негативну інформацію про ослаблення виробничої активності в Китаї.