UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аудитори виявили незаконну виплату бойових доплат на 186 млн грн

Матеріали аудиту передали правоохоронцям.

Аудитори Міністерства оборони України встановили, що окремим військовим безпідставно виплачували «бойові доплати», хоча вони не брали участі в бойових діях. Мова йде про зловживання на загальну суму 186 мільйонів гривень, заявило Міноборони України.

Зловживання виявили у військових частинах в Київській, Житомирській, Хмельницькій та Полтавській областях – там командування військових частин видавало відповідні укази.

«Фактично низка військовослужбовців перебували у пунктах постійної дислокації та виконували функціональні обов’язки, не пов’язані з веденням бойових дій, але отримували бойові доплати», - зазначили у міністерстві.

Усього таких порушень встановлено на загальну суму 186,6 мільйона гривень.

За рішеннями Міністра оборони України, усі матеріали аудитів передано до правоохоронних органів для встановлення ступеня вини посадових осіб та відшкодування завданих державі збитків.

Читайте також: Поліція викрила посадовців Міноборони, які завдали мільйонних збитків на закупівлях

Зазначимо, що нещодавно Національне антикорупційне бюро повідомило, що під час розслідування підтвердило факти існування корупційної схеми, яка дозволяла значно завищувати ціни на певні категорії продуктів під час їхніх закупівель Міністерством оборони, що завдало значних збитків бюджету.

Мова йде про розслідування Юрія Ніколова для ZN.UA «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». У матеріалі йдеться, що міністерство підписало угоду на 13 мільярдів із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто, МО під час війни уклало угоду з фірмою–"прокладкою". До прикладу яйця Міноборони закуповувало по 17 гривень за штуку, коли роздрібна ціна в магазинах складала близько 7 гривень за одиницю.

Врешті за даними аудиту  Рахункової палати стало відомо, що Міноборони у першому півріччі 2023 року закуповувало продукти харчування за цінами на 30 % вищими за споживчі ціни, не контролювало реальну кількість поставленої продукції, а 75% позицій каталогу продуктів взагалі не постачалось частинами.