Довгострокові спостерігачі від ОБСЄ будуть працювати в Україні мінімум весь листопад, повідомив член делегації Європарламенту Йоахим Целлер.
«Як ми бачимо, днем виборів виборчий процес не завершився», - зауважив член делегації Європарламенту Йоахим Целлер.
Він попередив, що увага європейських структур ще довго залишатиметься прикутою до внутрішньополітичних процесів в Україні. Довгострокові спостерігачі від ОБСЄ будуть працювати в Україні щонайменше весь листопад, повідомив Целлер.
За словами депутата Європарламенту, наступний саміт Україна-ЄС скасували в очікуванні остаточних результатів голосування. «Звичайно, Єврокомісія, яка веде переговори, пояснює таке рішення технічними причинами. Але, я думаю, це тільки відмовка. В принципі все пов'язане з цією невизначеністю після виборів», - говорить Целлер.
В очах ЄС Україна перетворилася на «проблемну дитину». «У питанні, кого підтримувати, зміни відбулися не в інтересах України», - говорить Целлер. За його словами, в рейтингу країн, які дотримуються проєвропейського курсу, Україна вже опустилася на третє місце і подальша тенденція є негативною.
- В ОБСЄ заявили, що «ці вибори свідчать про згортання демократії в Україні»
Президент Конгресу Українців Канади Павло Грод також не приховує свого розчарування. «Після виборів, коли ми отримали першу серію звітів від наших спостерігачів, я був певною мірою позитивно налаштований. Мені здавалося, що вибори дійсно відбудуться справедливо. Але вже на наступний ранок, коли ми стали одержувати інформацію про підрахунок голосів - наша оцінка різко змінилася в негативну сторону».
Голова делегації спостерігачів від парламентської асамблеї НАТО Ассен Агов допускає, що ставлення до України стане жорсткішим, якщо ситуація в державі не зміниться. «На жаль, останні вибори продемонстрували, що Україна зробила відчутний крок назад у демократичному розвитку», - зауважив Агов у розмові з DW. За його словами, це і застосування адмінресурсу, і відсутність об'єктивності в мас-медіа і відсторонення від участі у виборах відомих опозиційних лідерів.
Агов зазначив, що порушення демократичних стандартів в Україні - очевидні, і члени парламентської асамблеї НАТО далеко не байдужі до цієї ситуації. «Ми не дипломати, а парламентарії, і не будемо стримувати нашої критики щодо розвитку в Україні», - заявив голова делегації спостерігачів від парламентської асамблеї НАТО. !zn
Читайте також:
У НАТО допускають, що ставлення до України стане жорсткішим
МЗС України назвав звіт місії ОБСЄ щодо виборів «безпідставними та емоційними роздумами»
Кличко попросив європейців ввести санкції проти фальсифікаторів виборів
Президент Польщі «підбурював» Януковича призначити перевибори в проблемних округах