Опозиція нарахувала на виборах тисячу порушень, регіонали - жодного

Поділитися
За інформацією Об'єднаної опозиції, лідерами щодо порушень під час голосування є Одеська, Донецька, Дніпропетровська області та місто Київ.

В Об'єднаній опозиції «Батьківщина» вже зареєстрували більше 1 тис. порушень під час голосування. Лідерами щодо порушень є Одеська, Донецька, Дніпропетровська області та місто Київ. Про це повідомив керівник Юридичного управління центрального штабу Об'єднаної опозиції «Батьківщина» Павло Петренко.

«На даний момент ми вже зареєстрували більше 1 тисячі порушень», - сказав Петренко.

За його словами, «лідерами» є Одеська, Донецька, Дніпропетровська області та місто Київ. Він відзначив, що найбільш поширені порушення - це «каруселі» на дільницях, велика кількість людей, які хочуть голосувати вдома, підвезення виборців до дільниць.

Він також повідомив, що в Луганську було зафіксовано наявність чистих оригіналів бланків протоколів, які знаходилися на руках у 6 членів ДВК. «Це означає, що почали робити підрахунок голосів ще всередині дня», - сказав він. Відповідаючи на питання, в який термін можуть відбутися судові процеси щодо оскарження результатів виборів на певних дільницях, Петренко відзначив, що це чітко встановлений законом і граничний термін до офіційного оголошення результатів виборів - 12 листопада.

- Міліція не зафіксувала порушень, які б вплинули на хід голосування


У свою чергу член парламентської фракції Партії регіонів Олена Бондаренко заявила, що вибори-2012 - найбільш прозоре політичне змагання за всю історію України.

Вона звернула увагу, що на кожній виборчій дільниці встановлені відеокамери, окрім того в країні зареєстровано більше 325 тисяч спостерігачів.

«Виборча кампанія-2012 в Україні добігає кінця. Незважаючи на пророцтва експертів, співчуваючих опозиції, і передчасну та невиправдану критику самої опозиції, яка програє, ці парламентські перегони - найпрозоріші з точки зору організації і проведення, а також найбільш конкурентні за всю історію України», - зазначила народний депутат.

«Доказами цьому служать і прийнятий парламентською більшістю спільно з опозицією закон про вибори, і помітно підвищена якість списків виборців, і маса ток-шоу в прямому ефірі як телеканалів, так і радіостанцій, і оснащення виборчих дільниць відеокамерами для спостереження за ходом голосування, і рішення ЦВК, які поставили заслін так званому політичному туризму, і безліч спостерігачів, які зареєстровані і приїхали в Україну», - звернула увагу Бондаренко.

«Тільки уявіть цю цифру: всього від кандидатів, партій, громадських організацій, інших країн та міжнародних інституцій зареєстровані більше 325 500 спостерігачів. Враховуючи, що в Україні виборчих дільниць - майже під 34 тисячі, то на кожну припадає не менше 9 спостерігачів!», - заявила вона.

«За довіру виборців билися понад 5,5 тисяч кандидатів і 87 партій. Конкуренція - більш ніж висока. Нам, як партії влади, було складніше за всіх, оскільки у будь-якій країні і у всі часи до влади - особливі, підвищені вимоги. І перемагати, несучи відповідальність за все і всіх, неймовірно важко. Партія регіонів зі своїми завданнями впоралася гідно», - також зазначила парламентарій.

Нагадаємо, 28 жовтня в Україні проходять вибори народних депутатів України, які вперше з 2002 року проводяться за змішаною системою - 225 народних депутатів обираються за партійними списками і 225 - в одномандатних виборчих округах.

Востанннє вибори до парламенту за змішаною системою проводилися у 2002 році, і прохідний бар'єр тоді становив 3%.

Всього ЦВК України зареєструвала списки кандидатів від 21 партії. У мажоритарних округах балотується 2653 кандидати, в тому числі 1502 висунутих партіями і 1151 самовисуванець.

За виборами спостерігає кілька представників ЦВК Росії, в тому числі глава відомства Володимир Чуров. Член Центрвиборчкому Олег Лавров здійснює спостереження за голосуванням на виборчих дільницях у Криму. !zn

Читайте також:

ЦВК: Середня явка виборців станом на 16:00 перевищила 40%


Майже мільйон українців проголосують вдома

У Рівненській області у списки включили 100 осіб хворих на параноїдальну шизофренію

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі