НЕ СКУТЕ СТРАХОМ СТРАХУВАННЯ

Поділитися
Частка страхового ринку України, у якій мешкає 7% населення Європи, складає усього 0,05% від загальноєвропейського...

Частка страхового ринку України, у якій мешкає 7% населення Європи, складає усього 0,05% від загальноєвропейського. Це — досягнення десятирічної практики страхової галузі в нашій країні. З одного боку, таке порівняння не викликає оптимізму. А з іншого — не так уже погано для десяти років порівняно з більш аніж 150-річною історією європейського страхування. Таких висновків дійшли учасники недавньої міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток страхового ринку та його кадрове забезпечення».

Ще століття-півтора — і ми майже наздоженемо Європу. Добре що вітчизняні фахівці не тішать себе ілюзіями, а живуть насущними реаліями. За першу половину 2001 року обсяг внутрішніх страхових премій перевищив 1358 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року виплати за майновим страхуванням зросли на 8,9%, страховою відповідальністю — на 65,2 %, обов’язковим страхуванням — 14,6%, обсяг премій за державним обов’язковим страхуванням — на 4,9%. Такі темпи зростання не снилися навіть бабці-Європи.

Вперше цього року ліцензовані компанії виплатили страхові премії зі страхування життя. Відповідно до законодавства України, щоб зробити такі виплати, необхідно укласти договір терміном не менше трьох років. Одна з нових тенденцій — посилення страхового ринку в результаті концентрації вітчизняного капіталу в Україні. Це вже стало стимулом до виникнення спільних страхових, наукових, виробничих, комерційних, фінансових й інших об’єднань.

У самостійний сегмент ринку виділилися страхові посередники. Вони збільшили свій спектр діяльності, розширили аудиторію клієнтів. За даними Ліги страхових організацій України (ЛСОУ), держава дедалі частіше звертається по допомогу до вітчизняних асистантів під час стихійних лих і катастроф, яких у нас, на жаль, чимало. Висловлюються думки, що простіше було б заздалегідь удатися до послуг суб’єктів ринку, використовуючи перевірені страхові схеми.

Розвиток страхового ринку призвів до двох основних проблем, які відчуваються вже зараз, а в майбутньому можуть перетворитися на гальмо ледь окресленої динаміки. Як наголосив генеральний директор ЛСОУ Олександр Зальотов, зростання страхової індустрії призводить до необхідності розуміння не лише суті страхування, а й вибору надійного партнера. Це відчувається особливо нині, коли загострилася конкуренція банків, страхових компаній й інших небанківських фінансових організацій із залучення вільних ресурсів підприємств і населення. У зв’язку з цим зростає роль комплексного аналізу страхової діяльності як для страховика, так і для його ділових партнерів, акціонерів, населення і держави в цілому.

Іншими словами, настав той момент, коли кількісні показники ринку переходять у якісні. На останньому з’їзді страховиків — міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток страхового ринку та його кадрове забезпечення» — аналітична компанія «Динай» презентувала перший в Україні комп’ютерний галузевий довідник «Динай: Страхування», створений разом із ЛСОУ. Його поява на ринку була обумовлена попитом не лише на аналіз страхової діяльності. Для повноцінної діяльності необхідні також різноманітні статистичні дані, систематизована під страхову діяльність правова база і багато іншого.

Генеральний директор компанії «Динай» Андрій Найдек розповів про перші враження від продажів довідника: «Ось уже минув місяць із моменту презентації «Динай: Страхування», і додав, що «навіть людина, котра бажає відпочити за кордоном, може легко дізнатися із довідника, які види страхування передбачені в її випадку. Насамперед це свідчить про значний потенціал ринку». На момент презентації «Динай: Страхування» містив десятки тисяч сторінок спеціалізованої інформації.

Зараз страхування викликає значно більшу довіру, аніж кілька років тому. Вже не відчувається того страху, який ще років десять тому сковував як першовідкривачів ринку, так і його потенційних клієнтів. Галузь перестала бути темною конячкою вітчизняної економіки. За оцінками ЛСОУ, у найближчі кілька років капітал страхового ринку збільшиться ще вдвічі за рахунок розвитку суб’єктів галузі, формування впливових фінансово-страхових груп, збільшення спектра консалтингових послуг, підвищення інтересу населення до страхування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі