Голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал запевняє, що жодної затримки з оголошенням офіційних результатів виборів не буде.
"Я можу вас запевнити, що затримки ніякої не буде", - сказав він на брифінгу в 29 жовтня у Києві.
Шаповал підкреслив, що сказати зараз, коли будуть оприлюднені офіційні результати, важко. За його словами, це буде після того, як ЦВК отримає останній протокол з мокрою печаткою.
"Як тільки прийде останній протокол і будуть витримані всі процедури, які передбачені законом, ми не можемо виключати оскарження судові та інше, результати будуть офіційно оприлюднені", - підкреслив він, нагадавши, що у ЦВК відповідно до закону є 15 днів для визначення результатів голосування.
- «Батьківщина» оголосила результати паралельного підрахунку голосів
Глава ЦВК припустив, що, можливо, перші протоколи з мокрими печатками з Києва і найближчих до столиці регіонів надійдуть уже в понеділок у кінці робочого дня.
"Можливо, перші протоколи, скажімо, з Києва і найближчих регіонів ми отримаємо сьогодні, принаймні, під кінець робочого дня. Швидше за все, це буде завтра зранку", - сказав він.
Шаповал підкреслив, що дані електронних протоколів, які в даний час оприлюднюються на екранах ЦВК і сайті комісії, показують "лише відносні результати" та є попередніми.
Глава ЦВК також зазначив, що, як показує практика, до кінця підрахунку голосів завжди виникає проблема "з якимись десятками і навіть сотими відсотка, оскільки протоколи з мокрими печатками, буває, не приходять з якихось причин".
- На українській виборчій дільниці у Москві «Свобода» набрала майже 20%
Він зазначив, що і цей рік не стане винятком, хоча главі ЦВК "хотілося б, щоб на третій день (сьогодні перший день) картинка була".
У той же час він підкреслив, що з точки зору неофіційної оцінки виборів, ці відсотки не принципові.
Раніше секретар ЦВК Тетяна Лукаш заявила, що результати парламентських виборів будуть відомі протягом 15 днів.
Нагадаємо, вибори до парламенту України пройшли 28 жовтня. На п'ятирічний термін будуть обрані 450 народних депутатів, половина з них обирається за пропорційною системою, половина - на мажоритарних округах. Прохідний бар'єр за партійними списками складає 5%. В одномандатних округах перемагає кандидат, що набрав просту більшість голосів, а у випадку однакових результатів серед лідерів проводиться другий тур.
- Центрвиборчком обробив 40,11% протоколів. Опозиція наздоганяє Партію регіонів
За даними Національного екзит-полу, до парламенту проходять п'ять політсил: Партія регіонів - 28,1%, «Батьківщина» - 24,6%, «УДАР» - 15,4%, ВО «Свобода» - 12,2%, 3 – 11,6%. !zn