"Літак Air France, що вилетів з Стамбула з Лу Бюро на борту, приземлився в аеропорту Шарля де Голля", - повідомив генеральний секретар організації "Репортери без кордонів" Кристоф Делуар.
Делуар припустив, що звільнення журналіста стало можливим після переговорів глави МЗС Франції Жан-Іва Ле Дріана і президента Туреччини Тайіпа Ердогана.
Президент Франції Емманюель Макрон, який раніше теж звертався до Ердогана з проханням звільнити Бюро, також поговорив з ним по телефону.
"Мене не піддавали жорстокому поводженню фізично, але були погрози і залякування", - заявив Бюро журналістам в аеропорту по прибуттю.
"З того моменту, як президент оголосив про те, що він вимагає мого звільнення, відбулися зміни. Охоронці почали розуміти, що я не терорист, що те, в чому мене звинуватили, насправді не було правдою", - зазначив журналіст.
Арешт Лу Бюро спровокував гучну кампанію у Франції за його свободу. Минулого тижня міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан відправився в Анкару, щоб лобіювати інтереси представника французької преси.
Видання пише також, що справа 27-річного журналіста тільки посилила занепокоєння в Європі щодо свободи преси в Туреччині при президентові Ердогану, який розпочав широкомасштабні репресії після торішнього невдалого перевороту проти його уряду.
Організація "Репортери без кордонів", яка виступала за звільнення Лу Бюро, зазначила, що за їхніми оцінками, в тюрмах Туреччині зараз утримується від 160 до 180 турецьких журналістів.
"Ситуація в Туреччині не змінилася", - сказав глава "Репортерів без кордонів" П'єр Хаскі, який був присутній в аеропорту Парижа на зустрічі з французьким репортером.
Згідно з Всесвітнім індексом свободи преси, складеним "Репортерами без кордонів", Туреччина займає 155-е місце, опустившись нижче Білорусі та Демократичної Республіки Конго.
Лу Бюро, незалежного французького репортера, який співпрацював з TV5 Monde, Arte і Slate, схопили 26 липня на кордоні між Іраком і Туреччиною. Турецька влада підозрювала француза в "приналежності до збройного терористичного угруповання", пов'язаного з сирійською філією забороненої Робочої партії Курдистану (РПК), яка більше трьох десятиліть веде повстання проти турецької держави. Відзначається, що Сполучені Штати розглядають РПК як найефективнішу силу, яка веде боротьбу з ІДІД, оскільки вона намагається знищити джихадистів в Сирії і Іраку.
Нагадаємо, у червні Туреччина випустила і депортувала французького фотожурналіста Матіаса Депардона, який провів місяць під вартою теж за звинуваченням у підтримці терористичних груп. Його звільнення стало можливим після того, як Емманюель Макрон особисто попросив про це Реджепа Ердогана.