На місці аварії американського літака-заправника КС-135 у Киргизії виявлено фрагменти тіл членів екіпажу. Про це повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на МНС республіки.
Рятувальники зазначили, що поки не можуть ідентифікувати останки і точно сказати, про скількох тілах йде мова. На борту літака знаходилися три людини, всі вони були громадянами США.
Між тим, "Інтерфакс" з посиланням на главу МНС Киргизстану Кубатбека Боронова повідомляє, що рятувальники виявили тіла двох пілотів літака.
Літак-заправник КС-135 розбився в п'ятницю, 3 травня, через кілька хвилин після вильоту з розташованої на території аеропорту "Манас" американської бази. Уламки літака незабаром було знайдено поблизу кордону з Казахстаном приблизно в 80 кілометрах на захід від Бішкека.
КС-135 прямував у бік Афганістану і на його борту перебувало близько 80-90 тонн авіагасу. Через 8-9 хвилин після зльоту на висоті близько 6 тисяч метрів над рівнем моря, командир корабля доповів диспетчеру про намір обійти грозу.
За свідченням очевидців, лайнер почав розпадатися ще в повітрі, а після зіткнення з землею він розколовся на три частини. Уламки літака були розкидані в радіусі 1 км від місця падіння. Місцеві жителі стверджують, що перед ударом військового літака об землю бачили в небі парашутиста, проте офіційна влада Киргизії цю інформацію поки не підтверджує.
За попередніми даними, причиною катастрофи стала технічна несправність літака.
Розслідувати обставини аварії літака буде американська сторона. Створена в Киргизії спеціальна урядова комісія цим займатися не буде.
"Це справа американської сторони", - підкреслив міністр транспорту і комунікацій республіки Каликбек Султанов. За його словами, правила Міжнародної авіаційної корпорації передбачають, що встановленням причин аварії займається та країна, якій належить військовий літак.
"Якщо б мова йшла про пасажирський лайнер, ми б, звичайно, розслідували, - уточнив міністр. - А так всім буде займатися Центр транзитних перевезень "Манас". Киргизька сторона має намір тільки підрахувати збиток, "заподіяний у результаті аварії".
Авіабаза США, розташована на території аеропорту "Манас", якій належав літак, що розбився, діє з 2001 року і використовується для підтримки коаліційних сил НАТО в Афганістані. У 2009 році влада Киргизії висловила намір закрити базу, проте її було перейменовано в "Центр транзитних перевезень", при цьому її функції фактично залишилися колишніми.