Зміна режимів у різних країнах не повинна бути завданням США - сенатор Пол

Поділитися
Зміна режимів у різних країнах не повинна бути завданням США - сенатор Пол Сенатор заявив, що обурені генерали "не розуміють помилки" © Википедия
Ірак став найбільшою зовнішньополітичною катастрофою за останні кілька десятиліть, заявив сенатор.

США не повинні брати на себе завдання зміни режимів у різних країнах по всьому світу, заявив сенатор від Республіканської партії США Ренд Пол, коментуючи рішення президента Дональда Трампа відкликати американські війська з Сирії, а в перспективі і з Афганістану в ефірі телеканалу CNN.

"Це не повинно бути роботою Америки - змінювати режими по всьому світу. Це те, що президент Трамп визнав в Іраку, що це була найбільша зовнішньополітична катастрофа за останні кілька десятиліть, і він правий... Генерали все ще не розуміють помилки", - заявив сенатор.


При цьому президентові США Дональду Трампу слова Пола, судячи з усього, сподобалися, так як американський лідер процитував їх на своїй сторінці у Twitter.


Як повідомлялося, 19 грудня Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ з Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти угруповання "Ісламська держава". За даними американських ЗМІ, Пентагон намагався відрадити президента Дональда Трампа від цього кроку.

На тлі рішення Трампа про виведення військ з Сирії міністр оборони США Джеймс Меттіс оголосив про свою відставку. Глава Пентагону має намір покинути свій пост 28 лютого, щоб за цей час президент зміг підшукати йому заміну. З 1 січня обов'язки міністра оборони виконуватиме заступник голови Пентагону Патрік Шанахан.

Британія, Франція, Німеччина і Данія – ключові союзники США в коаліції проти "Ісламської держави" - розкритикували рішення Трампа, вказавши на небезпеку реорганізації терористичних осередків у Сирії. Голова МЗС Данії Андерс Самуельсен закликав ЄС скоординувати дії, щоб переконати Вашингтон.

Президент Росії Володимир Путін назвав рішення Трампа про виведення військ з Сирії "правильним", а Туреччина перекинула додаткові війська на сирійський кордон.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент дейтсвовал в тісному контакті з СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робочої партії Курдистану".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі