Зміна позиції президента США щодо членства України в НАТО сприяє перемозі Путіна — The Telegraph

Поділитися
Заява Байдена свідчить про серйозні зміни в політиці.

У момент, коли Київ відчайдушно потребує запевнень у тому, що Захід продовжує підтримувати його оборону від наступу Росії, українці мають повне право на розпач через нещодавню заяву президента США Джо Байдена, в якій він, схоже, виключив перспективу вступу їхньої країни до альянсу НАТО.

Відтоді, як у лютому 2022 року Владімір Путін розпочав своє неспровоковане вторгнення в Україну, з'явилася двозначність щодо підтримки України адміністрацією Байдена. Хоча американський лідер пообіцяв підтримати Київ у його спробах захистити свою територію від російської агресії, його постійні коливання щодо якості та кількості озброєнь, які Вашингтон готовий надати, викликають сумніви щодо відданості США цій справі, зазначає Кон Кофлін, редактор з питань оборони та закордонних справ у газеті The Telegraph.

Попри те, що США на сьогоднішній день є найбільшим донором військової допомоги Києву, американська підтримка часто супроводжується суперечками щодо типу озброєнь, які Вашингтон готовий надати, та способів їхнього розгортання. Від суперечок про постачання Києву сучасних винищувачів до нещодавніх дебатів про використання американських ракет дальнього радіусу дії для ураження військових об'єктів на території Росії — підтримка України у війні з Росією адміністрацією Байдена часто виглядала нерішучою і розгубленою.

Протягом останніх двох років основним поясненням нерішучості Вашингтона щодо надання військової техніки було побоювання Байдена не спровокувати ескалацію конфлікту, яка могла б призвести до прямої військової конфронтації між НАТО і Росією. Після останніх коментарів Байдена про перспективи членства України в НАТО, згідно з оцінкою суперечливих сигналів адміністрації з українського питання необхідно враховувати ще один фактор: чи не було це ще однією з відомих тепер помилок президента?

"Навіть якщо Білий дім зараз хоче відійти від своєї попередньої політики підтримки членства Києва в НАТО, для української справи було б набагато краще, якби такі коментарі не оприлюднювалися доти, доки не з'явиться можливість провести переговори щодо мирної угоди про припинення бойових дій", — вважає редактор.

Однак більше занепокоєння викликає припущення, що Байден міг не усвідомлювати, що, вказуючи на те, що Вашингтон більше не підтримує принцип членства України в НАТО, він сигналізує про серйозні зміни в політиці. Припущення про розумові здібності Байдена стають дедалі помітнішою рисою його президентства в останні місяці, коли президент регулярно неправильно називає імена світових лідерів та країн.

"Існують побоювання, особливо в Києві, що він [Байден] більше не здатен забезпечити рішуче та ефективне лідерство, яке потрібне альянсу НАТО, щоб зберегти підтримку України. Якщо Байден не зможе вирішити, чи слід дозволити Україні вступити до НАТО, чи ні, йому також буде важко зрозуміти, чи хоче він, щоб українці перемогли у війні з Росією, чи програли", — повідомляє Кофлін.

Більше про неоднозначну заяву Байдена щодо членства України в НАТО пише Володимир Кравченко у статті "Чому Байден не бере Україну до НАТО".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі