Представники Організації об'єднаних націй ведуть переговори з лідерами терористичного угруповання "Джебхат ан-Нусра" ("Фронт перемоги"), вважається осередком міжнародної мережі "Аль-Каїда" в Сирії. Про це пише Foreign Policy.
"ООН, довгий час була мішенню інспірованих "Аль-Каїдою" терактів, час від часу підтримує неформальні контакти з сирійською підрозділом терористичної організації, сподіваючись переконати бойовиків дозволити гуманітарним працівникам надавати допомогу цивільному населенню на підконтрольній опозиції території", - цитує видання слова представників ООН.
Контакти з лідерами "Джебхат ан-Нусри", про яких раніше не повідомлялося, в основному, носять неформальний характер, і іноді складаються не більш ніж у переговорах співробітників ООН, що займаються наданням допомоги постраждалим, з бойовиками на певному КПП, зазначається у публікації, позначеної як ексклюзивний матеріал. "Ми не обговорюємо деталі. Це не розмови віч-на-віч, вони зазвичай ведуться по телефону або через Skype", - цитує видання неназваного високопоставленого представника ООН.
Чиновники ООН стверджують, що у них просто немає іншого вибору: Організація зверталася до сирійського уряду за дозволом для гуманітарних співробітників пройти через утримувану підконтрольними президенту Башару Асаду військами територію, але подібні дозволи, навіть якщо Дамаск дає їх, не будуть мати значення, якщо "Джебхат ан-Нусра" та інші збройні угруповання не дадуть таких гарантій.
При цьому, бойовики "Джебхат ан-Нусри", в основному, не атакували співробітників ООН, які надають допомогу постраждалим, і гуманітарні конвої цієї організації, зазначає автор статті Колум Лінч.
Екстремістське угрупування "Джебхат ан-Нусра" поки ще "не люблять ООН; вони не вірять їй і вважають її знаряддям США", заявив виданню співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики Аарон Зелін. "Але вони - прагматична організація і розуміють, що гуманітарна допомога ззовні більше допоможе, ніж що-небудь, що вони самі можуть зробити", - пояснив експерт.
Цю угруповання "витіснили з міст за те, що вони влаштовували суди над людьми, і тепер вони намагаються представити себе як більш помірних захисників сирійського народу, а не... як халіфату VII століття з драконівськими законами, принаймні, не зараз", - зауважує колумніст англомовного видання в Бейруті The Now Lebanon Майкл Вайсс, чия думка також наводиться у публікації.
Нагадаємо, на початку січня постійний представник Сирії при ООН в листі Радбезу звинуватив владу Саудівської Аравії у зв'язках з "Аль-Каїдою" та підтримки "Джебхат ан-Нусри" в Сирії, яку сама ж ООН вважає терористичним угрупуванням. США ще в травні 2013 року внесли в "чорний список" терористів Абу Мухаммеда аль-Джавлани, ватажка "Джебхат ан-Нусра", оголосив тоді, що його кінцевою метою є повалити режим Асада і встановити шаріатський закон по всій країні.
Також у руках "Джебхат ан-Нусри" вже кілька місяців перебувають 12 черниць із сирійського християнського міста Маалюля, в обмін на яких угруповання нещодавно зажадала звільнити 500 своїх бойовиків в Сирії і Лівані.
Втім, в останні роки ООН і незалежні агентства з надання допомоги були змушені співіснувати з іншими підрозділами "Аль-Каїди". Наприклад, в Сомалі деякі організації при ООН платили мита угруповання "Аш-Шабаб" в обмін на вільний прохід до голодуючих мирним жителям під час голоду 2011 року в країні, зазначає Foreign Policy. !zn