ЗМІ дізналися, як Єврокомісія планує послабити наслідки енергетичної кризи

Поділитися
ЗМІ дізналися, як Єврокомісія планує послабити наслідки енергетичної кризи © https://www.eurointegration.com.ua/
Зокрема, ЄС може «обмежити доходи» енергетичних компаній.

Проект законодавства ЄС вперше запроваджує обов’язкові цілі щодо скорочення попиту на споживання електроенергії та встановлює «ліміт доходу» для енергетичних компаній, які отримують надприбутки від енергетичної кризи, повідомляє EURACTIV.

Обмеження доходу є центральною частиною проекту регламенту ЄС щодо надзвичайних заходів для стабілізації ринку електроенергії, який, як очікується, буде оприлюднено найближчими тижнями Європейською комісією.

Також він буде обговорюватися на позачерговій зустрічі міністрів енергетики ЄС у п’ятницю, 9 вересня, щоб розглянути відповідь блоку на енергетичну кризу.

Комісія пропонує ліміт у 200 євро/МВт-год для так званих «інфрамаржинальних» генераторів електроенергії, йдеться в пропозиції щодо відновлюваних джерел енергії, ядерної енергії та бурого вугілля, які мають низькі експлуатаційні витрати та найбільше виграють від високих цін на газ.

Виробники відновлюваної та ядерної електроенергії отримують «величезні доходи» від кризи, пояснила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Ці доходи не відображають їх виробничі витрати. Отже, настав час отримати вигоду для споживачів. Ми запропонуємо перенаправити ці несподівані прибутки до держав-членів, щоб [вони] могли підтримати вразливі домогосподарства та вразливі компанії», — сказала вона.

Офіційні особи ЄС заявили, що ліміт у 200 євро/МВт-год полягає в тому, щоб віддати перевагу технологіям відновлюваної енергії, замість генераторів на основі викопного палива, як-от вугілля чи газ, які мають вищу вартість палива.

«На сьогоднішній день найдешевшими є відновлювані джерела енергії, зокрема сонячні та вітрові», — пояснив високопоставлений чиновник Єврокомісії.

«Отже, якщо ви встановите подібний ліміт доходу для всіх інфрамаржинальних технологій, найдешевші будуть ті, які матимуть вищу маржу до цього ліміту та збережуть дохід», — сказав чиновник.

Але деякі аналітики сумніваються в цьому, кажучи, що це не допоможе знизити ціни.

Безпрецедентні заходи щодо скорочення попиту

Запропонований ліміт доходу доповнюється безпрецедентними заходами для зменшення попиту на електроенергію.     

«Орієнтовна ціль вимагає від держав-членів ЄС «зменшити загальне споживання електроенергії» домогосподарствами – наприклад, через інформаційні кампанії чи тендери на «неспожиту енергію. Обов’язкова ціль щодо скорочення чистого споживання електроенергії принаймні на 5% у години пік», - повідомляє EURACTIV. 

У той час як перша ціль спрямована на широку громадськість, «обов’язкова ціль спрямована більш конкретно на споживачів, які можуть забезпечити гнучкість, пропонуючи скорочення попиту на погодинній основі», йдеться в проекті Єврокомісії.

Щоб досягти цього, країнам ЄС пропонують розглянути «ринкові заходи, такі як аукціони або тендерні схеми», які можуть включати «фінансові стимули або компенсацію учасникам ринку».

Раніше повідомлялося, що Брюссель окреслив плани щодо обмеження оптових цін на газ, щоб подолати енергетичну кризу та приборкати інфляцію, оскільки Кремль прагне посилити тиск на Західну Європу. У документі, з яким ознайомилося видання Financial Times, енергетичне агентство Європейської комісії рекомендує державам-членам запровадити «обмеження оптових цін» на постачання газу та пропонує два варіанти для цього.   

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі