Парламент Киргизстану - Жогорку Кенеш - затвердив Садира Жапарова на посаду прем'єра. Його кандидатуру депутати парламенту підтримали одноголосно, передає незалежне видання Kloop.
10 жовтня парламент вже голосував за Жапарова після декількох днів безладів, які скинули попередній кабінет міністрів. Але деякі законодавці й активісти оскаржували законність такого голосування, оскільки воно пов'язане з голосуванням за дорученням деяких депутатів, які не були присутні на сесії. Минулого тижня президент Сооронбай Жеенбеков заявив, що готовий піти у відставку після того, як буде призначений новий кабінет міністрів. До початку політичної кризи в країні Жапаров відбував покарання за звинуваченням у захопленні заручника. На хвилі протестів прихильники звільнили його з колонії.
Сьогодні парламент також підтримав склад, програму і структуру уряду на чолі з Жапаровим.
Свої пости зберегли тільки віцепрем'єр Аїда Ісмаїлова і міністр юстиції Марат Жаманкулов, міністр економіки Санжар Муканбєтов, глава Мінсільгоспу Еркінбек Чодуєв і глава Мінпраці Улугбек Кочкор.
До нового уряду увійшли троє лідерів політичних партій, які протестували проти підсумків парламентських виборів 4 жовтня - лідери партій "Чон Казат" (Великий похід), "Республіка" і "Ийман Нуру" (Промінь віри).
У структуру уряду, крім прем'єра, включені посаду першого віцепрем'єра, трьох віцепрем'єрів, в складі нового уряду Киргизстану 12 міністерств, чотири Держкомітету.
Посаду першого віцепрем'єра зайняв Артьом Новиков. Віцепрем'єром став Равшан Сабіров. Ще одним віцепрем'єром став Максат Мамітканов - лідер партії націонал-патріотичної партії "Чон Казат", один з активних учасників протестів.
Керівником апарату уряду затверджений ексомбудсмен Бакіт Аманбаєв. Міністром закордонних справ втомився Руслан Казакбаєв. Міністром фінансів став Кіялбек Мукашєв, а Бакіт Бердаль - міністром транспорту і доріг.
Улан Ніязбеєков затверджений главою МВС, Алімкадір Бейшеналієв - міністром охорони здоров'я; Алмазбек Бейшеналієв - міністром освіти та науки; лідер партії "Ийман Нуру", заступник міністра культури інформації та туризму Нуржігіт Кадирбєков очолив відомство.
Жиргалбек Сагинбаєв затверджений на посаді голови Державного комітету промисловості, енергетики та надрокористування, Алтинбек Ісмаїлов - на пост глави Держкомітету інформаційних технологій і зв'язку.
Призначення керівників ще двох комітетів: національної безпеки та у справах оборони є правом президента.
Після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту Киргизстану кілька опозиційних партій заявили про невизнання результатів через масові порушення і фальсифікації під час виборчого процесу.
Увечері 5 жовтня на площі Ала-Тоо в Бішкеку зібрались близько п'яти тисяч незгодних із результатами виборів до парламенту. Акції протесту відбулися в містах Нарін і Талас.
Мітинги переросли в зіткнення із силовиками та штурм «Білого дому» - будівлі, в якій розташовуються Адміністрація президента і парламент Киргизстану. На сьогодні будівлю розгромлено і випалено пожежею, в результаті протестів постраждала 1 тисяча осіб (поранені є як серед силовиків, так і серед протестувальників), ще одна людина загинула.
6 жовтня ЦВК визнала недійсними підсумки виборів парламенту Киргизстану.