Жителі регіонів Росії активно протестують проти самодержавства Путіна — FT

Поділитися
Жителі регіонів Росії активно протестують проти самодержавства Путіна — FT © Сайт президента России
Населення Хабаровського краю вимагає відставки президента.

Під час регіональних виборів 2018 року президент Росії Володимир Путін був упевнений, що його довірена особа збереже за собою посаду губернатора Хабаровського краю. Але, схоже, що ситуація на Далекому Сході Росії все-таки починає виходити з-під контролю, повідомляє Financial Times.

«Близько половини жителів Хабаровського краю незадоволені станом справ в економіці та соціальній сфері. Але вони не бачать явної альтернативи чинному губернатору», - було сказано в офіційному прогнозі Кремля щодо регіональних виборів 2018 року.  

Проте, результати виборів показали зовсім інше – представник опозиційної Ліберально-демократичної партії Сергій Фургал переміг кандидата з партії Володимира Путіна «Єдина Росія».

Якщо перемога опозиціонера на регіональних виборах стала лише першим тривожним сигналом про те, що російський уряд втратив зв’язок із жителями Хабаровського краю, то події, що відбувалися на Далекому Сході Росії минулого місяця лише підкреслили це.

9 липня Фургала заарештували, звинувативши його у вбивстві, яке він нібито вчинив 15 років тому.

Десятки тисяч людей протестували, перекриваючи головні вулиці Хабаровська. Спочатку вони вимагали проведення розгляду справи Фургала у його рідному місті. Зараз вони вимагають відставки Путіна.

За всі 20 років влади Володимир Путін ще жодного разу не мав справи з приборкуванням таких масових протестів.

Враховуючи загальне падіння рівня довіри населення до Володимира Путіна, протести вкотре підкреслили вразливість Кремля до місцевих заворушень.

Попри те, що Росія офіційно є федерацією, що надає регіонам країни можливість для самоврядування із власними правами та обов'язками, Володимир Путін протягом 20 років намагався зруйнувати їхню автономію та запровадити авторитарну централізовану владу, яка б забезпечила повне верховенство Кремля.

Посадові особи, такі як Фургал, особливо, якщо вони мають широку підтримку людей, становлять загрозу для централізованої влади Москви. Його незапланована перемога на виборах швидко підштовхнула Кремль до спроб прибрати Фургала з посади, при цьому намагаючись суттєво знизити його «популярність» серед населення. Кремль використовував вже «надійні та перевірені засоби», такі як дезінформація та контроль над ЗМІ.

«Завданням моїх колег було зіпсувати репутацію губернатора Фургала, адже він мав занадто велику підтримку з боку населення», - сказав FT один із представників адміністрації президента.

Путін довго ніяк не реагував на протести в Хабаровську. Контроль над ЗМІ зазвичай дозволяв стримувати заворушення та запобігав поширенню невдоволення іншими регіонами країни, але соціальні мережі все-таки змогли зіпсувати плани Кремля.

Минулої суботи в Москві, Санкт-Петербурзі та 11 інших містах відбулися акції протесту на підтримку жителів Хабаровська. Поліція заарештувала 66 протестувальників, у тому числі 14 - у Москві. Якщо раніше саме столиця була центром демонстрацій, то наразі таким став Далекий Схід, адже люди там ще мають власну думку. Проте, якщо зануритися в історію, то в минулому протести розпочиналися саме на околицях імперії. А нинішня Росія Володимира Путіна – це автократична, централізована країна, що нагадує Російську імперію.

Гнів людей не згасне. Нетривалий момент затишшя не гарантує постійного спокою. Регіональні протести в Росії яскраво демонструють відсутність зв’язку між центральними органами влади та простими жителями країни, резюмує FT.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі