Зеленський і Кошта в Анкарі обговорили вступ України в ЄС

Поділитися
Зеленський і Кошта в Анкарі обговорили вступ України в ЄС © Антоніу Кошта / Twitter
Президент Євроради відреагував на посилення ударів по українських містах з боку ЄС.

В Анкарі, де відбувається саміт НАТО, президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Ради Європи Антоніу Коштою. Останній анонсував відкриття нового переговорного кластера щодо вступу України в ЄС.

«Як завжди, хороша зустріч із президентом Європейської ради Антоніу Коштою. Обговорили роботу над відкриттям решти п’яти переговорних кластерів. Важливо якнайшвидше рухатися в цьому напрямі. Вдячний Антоніу за підтримку України на шляху до вступу в Євросоюз. Обговорили потенційний графік наступних кроків. Україна й наші люди на це повністю заслуговують. Ми виконуємо всі свої зобов’язання щодо вступу до Євросоюзу. І буде справедливо, якщо ми отримаємо у відповідь чіткі сигнали підтримки від ЄС», — повідомив Зеленський.

Водночас Кошта зазначив, що процес вступу України в ЄС просувається вперед. Президент Євроради запевнив, що Європа стоїть пліч-о-пліч з Україною.

«Ми просуваємося вперед щодо вступу України до ЄС. Відкриття нового переговорного кластера має відбутися незабаром. Світовий імпульс до досягнення миру через силу набирає обертів: посилення фінансової, енергетичної та військової підтримки України, водночас посилюючи тиск на Росію для участі в суттєвих мирних переговорах. Ескалація атак Росії на міста та інфраструктуру України є доказом того, що вона не досягла своїх цілей на полі бою. Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною на кожному кроці», — зазначив Кошта.

Повідомлялося, що комітет постійних представників ухвалив рішення відправити Україні та Молдові листи, в яких закликав країни передати переговорну позицію по шостому кластеру переговорів про вступ до Євросоюзу — «Зовнішні відносини». Це потрібно для того, щоб цього тижня ЄС затвердив спільну переговорну позицію, а вже наступного тижня розблокував цей блок. Це планують зробити на засіданні Ради ЄС з загальних питань у Брюсселі, яке відбудеться 14 липня.

Загалом, переговори про вступ поділені на шість кластерів, серед яких «Основи» — це так званий «бос». Тож навіть якщо Україна буде мати успіхи у будь-якому з інших п'яти блоків, але у неї не буде прогресу в першому кластері, вступ заблокують. До речі, саме в нього включили питання нацменшин — Угорщина вже попередила, що якщо Київ не виконає домовленості, укладені з Будапештом, перемовини знову заморозять

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі