Гарвардський професор Чарльз Еліот пише, що насправді схвалення, яким користується президент США, більше підкріплюється сильною економікою, ніж навпаки. Цей висновок буде підкріплений лише в тому випадку, якщо нинішні кроки Трампа щодо торгової війни уповільнюють економічні показники США, чого всі бояться.
По-перше, історія показує, що популярність президента зростає із зменшенням безробіття. Розумно припустити, що якщо рівень безробіття на довгострокове рівні становить 5,5%, замість нинішніх 3,9%, рівень довіри до Трампа впаде ще нижче, ніж його і без того слабкий рівень. Як би те ні було, його рейтинги схвалення гірше, ніж у будь-якого президента на першій каденції з рівнем безробіття менше 5%.
По-друге, таке прискорення зростання, як ми спостерігали, знаходиться в межах нормального діапазону похибки. До виборів в 2016 році, коли президентства Трампа ніхто не очікував, консенсус-прогноз для економіки США становив 2,2% на 2017 рік і 2,1% на 2018 рік. Фактичний результат в 2017 році до 2,2% і консенсус-прогноз в 2,8% на 2018 рік не являють собою статистично значущі коливання від середнього показника.
По-третє, схоже, що зростання прискорилося і перевершило очікування більше за межами США, ніж усередині країни. Це говорить про те, що все, що рухає зростанням США, є глобальним фактором, а не тим, за що політиці США можуть довіряти.
На 2017 рік зростання США перевищив очікування менше, ніж для решти світу, або для Китаю, Європи або Японії. У 2017 і 2018 роках зростання США, швидше за все, перевищить очікування, ніж світове зростання.
По-четверте, ринкові докази ставлять під сумнів ідею про те, що США стали дуже привабливим місцем для інвестицій через політику Трампа. Чисті прямі іноземні інвестиції в США в першому кварталі 2018 року скоротилися майже на дві третини в порівнянні з першим кварталом 2016 року.
Аналітики Goldman Sachs продемонстрували, що американські компанії, які займаються великим бізнесом за кордоном, перевершили ті, які більше орієнтовані на внутрішню політику. І є основне зауваження про те, що до торгової війни страхи зміцнилися, долар знизився під час президентства Трампа.
В-п'ятих, основна причина, чому економіка США зараз сильна, полягає в тому, що вдалося запустити дуже напружену економіку з рівнем безробіття нижче 4% і не стикатися з сильним тиском інфляції. Ніхто не впевнений, чому так сталося. Ймовірно, що деяка комбінація глобалізації, технологій і скорочення робочої сили змінили процес інфляції.
Важко зрозуміти, чому Трамп заслуговує на визнання за ці структурні зміни, які відбуваються протягом тривалого часу.
В-шостих, цілком можливо, що нинішній успіх, який може бути віднесений до політики управління Трампа, запозичує добробут з майбутнього. Це найбільш очевидно у випадку із ситуацією з експортом соєвих бобів, який був прискорений, щоб уникнути мит.
Збільшення фіскальних стимулів подібно наркотику з ефектами толерантності - щоб зберегти постійне зростання, дефіцит повинен продовжувати рости. Деякі комбінації, спрямовані на загострення з іншими країнами, кінець зростаючого фіскального стимулу і уповільнений ефект посилення грошово-кредитної політики можуть зміститися, щоб уповільнити або припинити зростання.
Дії адміністрації Трампа змушують інші країни карати американських експортерів і використовувати фіскальний потенціал, навіть якщо економіка швидко зростає. Через це і через обмеженість можливостей для грошово-кредитної політики країна не зможе впевнено відреагувати на можливе зниження економічних показників. І чому ми повинні уникати зростання попиту?
Все це досить небезпечно. Президент взяв на себе відповідальність за набагато більший економічний успіх, ніж він заслуговує. Він буде непропорційно винен, коли відбудеться падіння. Те, що відбудеться, стане випробуванням нашої демократії.