Президент ПАР аявіл, що безлади, які охопили країну через тюремного ув'язнення її колишнього лідера Джейкоба Зуми, були сплановані заздалегідь, повідомляє BBC News.
"Тепер ясно, що події минулого тижня були не чим іншим, як навмисною, скоординованим і добре спланованим нападом на нашу демократію. Конституційний лад нашої країни знаходиться під загрозою", - сказав він.
За слова глави держави, нинішня нестабільність і триваюче підбурювання до насильства є прямим порушенням Конституції і принципу верховенства закону.
"Ці дії спрямовані на те, щоб завдати шкоди економіці, викликати соціальну нестабільність і серйозно послабити, або навіть повалити демократичну державу", - підкреслив Рамафоса.
"Ми як нинішній уряд повинні визнати, що були погано підготовлені до організованої кампанії громадського насильства, руйнування і саботажу такого роду. Хоча ми високо оцінюємо сміливі дії наших сил безпеки на місцях, ми також повинні визнати, що у нас не було можливостей і планів швидкого і рішучого реагування ", сказав він.
В якості першорядних завдань, що стоять перед владою, Рамафоса назвав стабілізацію ситуації в країні, забезпечення поставок життєво необхідних товарів, надання допомоги у відновленні постраждалих об'єктів інфраструктури. Він також закликав "заохочувати активних зусиль громадян щодо захисту життя, засобів до існування і демократії".
Президент повідомив, що для стабілізації становища в республіці значно збільшена чисельність співробітників правоохоронних органів і служб безпеки на місцях, зокрема, в найбільш нестабільних провінціях Гаутенг і Квазулу-Натал.
"Я санкціонував розгортання 25 тисяч військовослужбовців південноафриканських національних сил оборони для підтримки роботи поліції", - додав глава держави.
Раніше британське видання The Guardian повідомляло, що влада ПАР збираються направити 25 тис солдатів для врегулювання протестів і заворушень, викликаних арештом Зуми.
Заворушення, що тривають з моменту арешту Зуми на початку місяця, загрожують поставкам палива і продовольства по всій країні. Протести спровокували хвилю грабежів магазинів і торгових складів. Також учасники заворушень блокували дороги і інші важливі об'єкти інфраструктури. Найбільш масштабні інциденти відбуваються в провінціях Гаутенг і Квазулу-Натал.