Затримання Навального: Як відреагували в Європі та США

Поділитися
Затримання Навального: Як відреагували в Європі та США
Тепер в Брюсселі й Вашингтоні можуть розглянути серйозні глобальні санкції проти РФ за Актом Магнітського

Найвидатніший російський опозиціонер Алєксєй Навальний повернувся в Росію після отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новачок". Відразу після того, як літак Навального приземлився в РФ, його затримали на паспортному контролі. Причиною стала неявка до слідчого, де він повинен був відзначатися як особа, яка відбуває умовний термін. За російськими законами хвороба або реабілітація закордоном - поважна причина неявки на таку перевірку, але Федеральна служба виконання покарань РФ може використовувати цей факт для перекваліфікації умовного покарання в реальне і оголосити ухильника в розшук. Суд над Навальним триває прямо зараз (12:00 за Києвом).

Після затримання Навального світові лідери та уряду почали реагувати закликами відпустити головного критика Владіміра Путіна, запровадити санкції проти Росії. Тільки представники Кремля і російського уряду підтримували такі дії російської системи.

Обраний президент США Джо Байден в окремій заяві сказав, що як президент, він буде робити те, від чого відмовляється Дональд Трамп: працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб залучити путінський режим до відповідальності за його злочини.

Так президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн засудила затримання Навального "Вони (російська влада) повинні негайно звільнити його і забезпечити його безпеку. Затримання політичних опонентів суперечить міжнародним зобов'язанням Росії", - твітнула він.

Глава європейської дипломатії Боррелль написав про те, що російська влада має поважати права Навального і негайно звільнити його. "Політизація судової системи неприпустима", - написав він.

Державний секретар США Майк Помпео стурбований рішенням Росії заарештувати опозиціонера. "Упевнені політичні лідери не бояться голосів опонентів, не бачать необхідності в насильстві або неправомірному затриманні політичних опонентів", - твітнув глава американської дипломатії.

В адміністрації президента США Джо Байдена відреагували на затримання жорсткіше, ніж це зробив Помпео. Радник Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван написав, що Навальний має бути негайно звільнений, а винні в обурливому нападі на його життя повинні бути притягнуті до відповідальності. "Напади Кремля на Навального - це не тільки порушення прав людини, а й образу російського народу, який хоче, щоб його голос був почутий", - твітнув Салліван.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас написав, що арешт Навального абсолютно незрозумілий. "До нього повинні застосовуватися верховенство права і захист прав громадян, які Росія зобов'язана дотримуватися відповідно до Конституції та міжнародних зобов'язань. Він має бути негайно звільнений", - твітнув Маас.

Віцеканцлер Німеччини розповів, що Берлін запропонував захист Навальному в Німеччині. "Тепер все буде залежати від того, як ми будемо відстоювати свою позицію і пояснювати своє бачення ситуації», - сказав він.

У МЗС Франції заявили про те, що "Франція з великою стурбованістю дізналася про затримання в Росії Алєксєя Навального". Влада у Парижі "пильно стежить за ситуацією разом з європейськими партнерами та закликає до його негайного звільнення".

Глава британської дипломатії Домінік Рааб обурений затриманням жертви жахливого злочину. "Він має бути негайно звільнений. Замість того щоб переслідувати Навального, російський уряд повинен пояснити, чому на території Росії застосовується хімічну зброю", - підкреслив він.

У спільній заяві МЗС Латвії, Литви та Естонії говорилося, що затримання Навального російською владою абсолютно неприпустимо. "Ми вимагаємо його негайного звільнення. ЄС має діяти швидко, і якщо він не буде звільнений, ми повинні розглянути питання про введення обмежувальних заходів у відповідь на цей кричущий акт", - йдеться в заяві глав дипломатії Балтійських країн.

Міністр закордонних справ Данії назвав затримання Навального в Росії настільки ж передбачуваним, наскільки ж і неприйнятним. "Уважно стежу за ситуацією разом з партнерами з ЄС. Весь світ дивиться ", - написав міністр.

Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи оскаржить повноваження Російської Федерації у ПАРЄ, у тому числі через затримання російського опозиціонера Алєксєя Навального, незважаючи на те, що у 2014 році він називав окупований Росією Крим таким, що "більше ніколи в осяжному майбутньому не стане частиною України".

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголосила в'язнем совісті російського опозиціонера , затриманого після прибуття в Москву з Берліна, і вимагає його негайного звільнення.

Міністр закордонних справ Росії Сергія Лавров традиційно звинуватив у всьому Захід.

"Ми бачили, як вчора вхопилися за вчорашню новину про повернення Навального в РФ. Прямо відчувається, з якою радістю йдуть коментарі під копірку. З радістю, тому що це дозволяє, судячи з усього, західним політикам думати, що вони, таким чином, зможуть відвернути увагу від глибокої кризи, в якій опинилася ліберальна модель розвитку", - сказав глава МЗС РФ.

Детальніше про те, чому російський опозиціонер повернувся в Росію, знаючи про загрозу арешту, читайте в статті Олексія Коваля "Путіну потрібен Навальний".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі