Супутник-шпигун Північної Кореї, схоже, не працює, попри те, що він успішно вийшов на орбіту в листопаді минулого року. Про це заявив у понеділок, 27 лютого, міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік, повідомляє Kyodo.
"(Супутник) не веде розвідку і не зв'язується з землею, а просто перебуває на орбіті без активності", - сказав Шин Вон Сік.
Північна Корея заявляла, що ввела в експлуатацію свій розвідувальний супутник Malligyong-1 у грудні минулого року. Також КНДР стверджувала, що фотографії, зроблені супутником, включають основні військові об'єкти Південної Кореї і США, хоча не надавала жодних доказів цього.
Шин скептично поставився до заяв Пхеньяна, пояснивши, що з огляду на наявну інформацію, супутник перебуває на орбіті, але не працює за призначенням.
Північна Корея оголошувала про плани запустити ще три супутники цього року. За словами Шина, наступний запуск може відбутися вже наприкінці березня.
Раніше повідомлялося, що Росія могла надати Північній Кореї допомогу в запуску супутника на тлі активізації співпраці між двома країнами, у межах якої Пхеньян передав Москві зброю для війни проти України.
Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської “Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.