Про це в редакційній статті пише New York Times, нагадуючи, що новини про російське втручання з'явилися ще влітку. Минулого ж місяця Центральне розвідувальне управління оприлюднило висновки, засновані на місяцях аналізу, що російські хакери намагалися посприяти Дональду Трампу.
"Ні в кого і в думках не повинно бути жодних сумнівів. Це не щось, що стається часто, не щось, що було зроблено через випадковість, а ціль не була обрана навмання. Це була обдумана спроба країни добитися певного ефекту", - наголошував директор Національної служби безпеки США і командир кіберкомандування США Майкл Роджерс.
Досліджувати мотиви на основі доказів завжди складно. Але коли ЦРУ представило свій звіт Конгресу і Білому дому, члени обох політичних партій США були переконані. Але тільки не переможець на виборах Дональд Трамп.
Його постійне заперечення висновків ЦРУ, які він називає "обурливими" навіть не читаючи звіту, повністю повторюють заяви Москви.
"Ця вигадка про "хакерів" викриває банальну боротьбу між чиновниками американських спецслужб за сферу впливу", - заявила прес-секретар МЗС Росії Марія Захарова.
"Вони борються між собою", - повторив її слова Дональд Трамп.
10 листопада, через два дні після виборів, заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рядбков зізнався, що Москва і члени команди Трампа "контактували".
"Не можу сказати, що всі, але деякі з них постійно підтримували зв'язок з російськими представниками", - сказав Рябков.
Американська газета нагадує, що Пол Манафорт був змушений звільнитися з посади голови штабу Дональда Трампа, коли були розкриті його зв'язки з Росією. А генерал Майкл Флінн, якого переможець на виборах призначив своїм радником з питань безпеки, сидів поруч з Путіним на вечірці, присвяченій річниці російського пропагандистського телеканалу, в ефірі якого він часто виступав в якості коментатора.
Бізнес-зв'язки Трампа з Москвою беруть початок з кінця 80-х років. Його син – Дональд Трамп молодший – в 2008 році говорив, що "на росіян припадає непропорційно велика частка в багатьох наших активах", додаючи, що "ми спостерігаємо велику кількість грошей, яка надходить з Росії". Трамп відмовився оприлюднювати свою податкову декларацію, що може бути пов'язано зі страхом розкриття його фінансових зв'язків з Росією. Він також відмовляється позбуватися своїх бізнес-інтересів, тож якбими б не були його зв'язки, вони, швидше за все, залишаться.
Втручання Кремля потребує подальшого розслідування з подальшими діями у відповідь. Президент Барак Обама попросив служби національної безпеки скласти широкий звіт про їхні викриття до 20 січня, коли він залишить Білий дім. Конгресмени з обох партій вимагають провести парламентське розслідування. Його результати повинні бути оприлюднені, а розвідувальні управління повинні розповісти американцям якомога більше про кібератаки.
"Реакція Трампа на висновки ЦРУ ізолювала його і підкреслила його небезпечне нерозуміння ролі розвідки в національній безпеці. Тяжко уявити кращого "корисного ідіота", якщо говорити термінами Леніна, ніж президент, який не знає, що його обіграла підступна іноземна сила. А може все, як каже Трамп: він "розумна людина" і уникає звітів розвідки, тому що вони повторюють все, що він і так знає. Якщо так, то що він ще знає про Росію, чого не знають розвідувальні управління?" - пише видання.
Нещодавно журналісти CNN дізналися про поїздку радника Трампа до Москви і обговорення зняття санкцій проти РФ. Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні заявляла, що Трамп не вплине на політику ЄС антиросійським санкцій. Могеріні також підтвердила, що ЄС має намір розширити санкції відносно Росії протягом наступних шести місяців у зв'язку з кризою в Україні. ЄС має намір продовжувати санкционную політику щодо РФ, поки не будуть здійснені Мінські угоди.