Фотограф Манабу Секіне зняв відродження дикої природи в японському селі, покинутому після ядерної аварії на Фукусімі для National Geographic. Нове покоління тварин оселилося в занедбаних районах після того, як ядерна катастрофа 2011 року змусила більше 160 000 чоловік покинути цей регіон.
Десять років тому світ пережив другу після Чорнобильської ядерну аварію на АЕС «Фукусіма-Дайіті» на північному сході Японії після землетрусу силою 9 балів, тривалістю в шість хвилин. Менш ніж через годину цунамі обрушилося на північні берега країни, піднявши стіни з морської води висотою понад 120 футів, які затопили місця в шести милях від суші. Затоплені аварійні генератори на атомній електростанції вийшли з ладу, що і призвело до розплавлення і подальшого вибуху трьох реакторів.
Більше 160 000 чоловік покинули територію площею 310 квадратних миль (розміром з Нью-Йорк), що оточувала завод, в результаті поширення радіоактивних опадів. Багато хто до цих пір не повернулися додому.
Але раптове зникнення людей мало позитивний результат для природи: за останнє десятиліття тварини і рослини заселили зону відчуження, де рівні радіації все ще занадто високі для безпечного повернення людей. Наприклад, дикі кабани, японські макаки і єнотовидні собаки, незважаючи на більш високі рівні радіації, тепер збільшили свою чисельність в зоні відчуження, на відміну від сусідніх районів, населених людьми, як показало дослідження 2020 року. (В дослідженні не розглядався вплив радіації на здоров'я окремих тварин.) Подібне явище спостерігалося в зоні відчуження навколо Чорнобиля.
Манабу Секіне здійснив поїздку по занедбаного району недалеко від села Іітате, звідки навесні 2011 року було наказано евакуювати більшу частину її населення, близько 6000 чоловік.
Після ядерної аварії на АЕС «Фукусіма-Дайіті» на село обрушився дощ з великої кількості радіоактивних матеріалів, зробивши її непридатною для життя. Жителі пішли, але фотографа цікавило що трапилося з дикою природою. Тому всього через кілька місяців після аварії, в червні 2011 року, Секіне відвідав цей район.
Всупереч його очікуванням, рослини, дерева і квіти на зараженій території були яскравими і яскравими. Бджоли й метелики пурхали по садам сільських жителів. Видовище викликало полегшення, але фотографа турбувало питання чи не вплине життя в середовищі з високим рівнем радіації на тварин в майбутньому.
Через кілька років Секіне знову приїхав. Недоглянуті рисові поля висохли і заросли травою. Верби виросли і перетворилися в гаї. Каштани і хурма, які колись вирощували сільські жителі, тепер годували диких тварин. Заміські будинки і поля, мабуть, стали ідеальним місцем розмноження диких кабанів. Тепер вони стали загрозою для жителів, які проживають за межами зони відчуження.
Хоча здається, що дикі тварини не схильні до впливу радіації, ніхто не може з упевненістю сказати, чи це так, зараз або в майбутньому. На думку фотографа, живі істоти більше схильні до впливу людей, ніж радіації.
Нагадаємо, 11 березня 2011 року в Японії стався землетрус магнітудою 9,0. Понад 20 тисяч людей загинули або пропали без вісті, ще сотні тисяч позбулися будинків. Три реактора на АЕС "Фукусіма-1" розплавилися, з околиць електростанції були евакуйовані понад 100 тисяч осіб.
Через кілька років міністр охорони навколишнього середовища Японії заявив, що оператору зруйнованої АЕС "Фукусіма-Даїчі" доведеться скидати величезна кількість забрудненої води з майданчика прямо в Тихий океан. Резервуар сховища зможе стримувати радіоактивну воду всього до 2022 року.
А 13 лютого 2021 року, всього за місяць до трагічної річниці аварії, біля берегів японської Фукусіми стався сильний землетрус з попередньою магнітудою 7,1.