Законодавство США щодо спрямування 370 млрд доларів у "зелені" галузі не повинно дискримінувати європейські підприємства.
Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи перед аудиторією політичних та ділових лідерів на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, пише Politico.
За словами Шольца, перешкоджання конкуренції в кінцевому підсумку завдасть шкоди боротьбі зі зміною клімату, оскільки придушуватиме інновації.
Загалом Шольц привітав інвестиції США у пом'якшення наслідків зміни клімату, "але вимоги до вмісту певних продуктів не повинні призводити до дискримінації європейських підприємств", - сказав він, додавши, що "протекціонізм перешкоджає конкуренції та інноваціям і завдає шкоди пом'якшенню наслідків зміни клімату".
"Ми, члени ЄС, говоримо про це з нашими американськими друзями", - сказав Шольц.
Канцлер Німеччини також закликав зробити європейське законодавство про державну допомогу "гнучкішим і рухливішим". Це означає надання національним урядам більшої свободи дій для підтримки своєї промисловості за допомогою субсидій – те, що зазвичай заборонено правилами єдиного ринку ЄС.
Шольц сказав, що ЄС розглядає варіанти покращення інвестиційних умов у блоці, навівши як приклад кращої практики "Акт про чіпи" — ініціативу ЄС щодо збільшення виробничих потужностей напівпровідників у Європі.
У вівторок фон дер Ляйєн заявила, що Європейська комісія запропонує закон про промисловість із нульовим рівнем чистого виробництва, який встановлює низку цілей у галузі чистих технологій до 2030 року, щоб конкурувати з масштабним пакетом зелених субсидій Вашингтона.