Заклик України про введення миротворців покаже, чи хоче Росія миру – Gazeta Wyborcza

Поділитися
Заклик України про введення миротворців покаже, чи хоче Росія миру – Gazeta Wyborcza Росія не хоче миру в Україні, тому виступає проти миротворців. Ілюстрація © Мустафа Найем
На думку оглядача, миротворчий контингент може сприяти виконанню мінських угод, але Росія буде проти.

Захід буде дуже довго роздумувати, чи вводити миротворчий контингент в Україну, щоб зупинити війну в Донбасі. По-перше, обговорення такої можливості в Раді Безпеки ООН і видача мандату на місію займе місяці.

Крім того, Радбез буде довго визначати кількість солдатів міжнародного контингенту, їхні ролі і покарання для сторін, які порушать перемир'я. Про це пише Мірослав Чех на сторінках Gazeta Wyborcza, який нагадує, що Росія в міжнародній організації має право вето.

З цих причин Київ до цього часу був проти введення миротворчого контингенту, в той час, як Росія і її маріонетки "ДНР" і "ЛНР" підтримували цю ідею, сподіваючись, що це розв'яже руки Москві і дозволить відкрито вводити війська в Донбас. Тепер українська сторона змінила свою позицію і попросила ЄС про "поліцейську місію".

Кремль, у свою чергу, використав другу зустріч в Мінську, щоб виграти час і пересунути "червону лінію" фронту між бойовиками і українськими солдатами. Крім того, перемога в Дебальцевому похитнула позицію президента Петра Порошенка в середині України. Путін сподівається, що Захід не захоче відправляти своїх солдатів "помирати за Україну". А рано чи пізно всі втомляться від війни і з'являться думки, що хтось повинен навести порядок. І саме Путін хоче стати цим "хтось".

В цей же час, ідея західного миротворчого контингенту не влаштовує Кремль, і він заявляє про "порушення мінських угод", на які сам давно наплював. В ЄС заявили, що "вивчають" пропозицію України.

"У перекладі на людську мову це означає, що в Брюсселі чекають рішення Німеччини", - йдеться в статті.

Тим часом, президент Порошенко звернувся до своїх європейських колег по "Нормандській четвірці" і закликав їх не закривати очі на події у Дебальцевому. Екс-президент Леонід Кучма прокоментував, що від виконання Мінських угод залежить політичне майбутнє як Порошенка, так і Меркель, Путіна, і Олланда.

Оглядач пише, що Кучма переоцінив значення ситуації для європейських лідерів. Їхня позиція така: вони допомогли з дипломатією, а зрив домовленостей не на їхній совісті. Стосовно ж Путіна, на думку автора, екс-президент України має рацію.

Якщо Захід визнає, що встановленню миру заважає Росія, це призведе до нових санкцій і постачання зброї Україні. Росія не зможе витримати цього, оскільки економічні труднощі вже виснажили її економіку.

"Українська пропозиція демонструє, як легко можна встановити мир в Донбасі. Достатньо було б достатньо виконати мінські угоди і гарантувати їх виконання миротворчим контингентом. Хто може проти цього виступити? Тільки той, хто не хоче миру", - йдеться в статті.

Тим часом і в Бундестазі скептично оцінюють можливість відправлення миротворців в Україну. А верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що вивчить пропозицію України про відправку поліцейської місії для контролю режиму припинення вогню на сході країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі