Чому Захід подекуди стриманий щодо питання допомоги Україні? — The Guardian

Поділитися
Якщо Європа не поділиться своїми системами протиповітряної оборони зараз, то загроза від Путіна буде тільки зростати.

Цінність ефективної системи протиповітряної оборони й непохитної міжнародної підтримки стала абсолютно очевидною в ніч масованої атаки Ірану на Ізраїль: більшість іранських ракет і безпілотників були знищені ще до того, як вони досягли ізраїльської землі. США, Велика Британія і Франція, а також Йорданія взяли участь у захисті Ізраїля.

На відміну від Ізраїля, Україна не має достатньої протиповітряної оборони, а Захід надає набагато менше, ніж міг би або повинен був би, для захисту України від Росії. Україна не має справу з одноразовою відплатою за напад на російське консульство, як Ізраїль на Іран, зазначає The Guardian.

Росія також просувається вздовж лінії фронту, переважаючи Україну в артилерії та живій силі в приголомшливому співвідношенні 7:1, якщо не більше. Тепер, коли Палата представників Конгресу США нарешті ухвалила довгоочікуваний пакет військової допомоги Україні на суму 61 млрд доларів після місяців зволікань, Україна може втримати оборону.

У деяких аспектах Захід стикається з об'єктивними труднощами. Європі й США знадобилося майже два роки, щоб усвідомити, що це буде довга війна. Тепер виробництво озброєнь нарощується: до наступного року європейські уряди повинні бути в змозі компенсувати деяку частину нинішньої різниці в озброєнні.

Але в інших аспектах європейські країни (і США) не мають жодних виправдань. Парадоксально, але, не маючи достатньої кількості базової артилерії й боєприпасів, Європа не відчуває нестачі в сучасних системах протиповітряної оборони. По всій Європі припадають пилом близько 100 таких систем. Якою б важливою не була оборонна мета стримування майбутньої російської агресії, європейський континент вже перебуває у стані війни.

Варто замислитися над тим, що пояснює таку стриманість Заходу щодо України, особливо з огляду на разючий контраст із Близьким Сходом. Є дві можливі відповіді, і жодна з них не є повчальною. Перша і найпростіша — це страх. Захід стримується від ударів у російсько-українській війні, тому що боїться Росії та російської ескалації. Чим більше він демонстрував свій страх, тим більше він підбадьорював Росію.

Друга і найтрагічніша відповідь полягає в тому, що Європа поки що не сприймає Україну як частину свого блоку. Допоки таке ставлення зберігатиметься, існування України буде в небезпеці, а з ним і безпека всього європейського континенту, вважає The Guardian.

Нагадаємо, що медіа-організація Politico зазначала, що неспроможність Заходу надати Україні зброю допомагає Путіну виграти війну. Без допомоги від союзників Україна ризикує зазнати поразки.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі